Wpis z mikrobloga

@AbaddonLincoln: Jeśli jeździ w SPD to mogą to być również źle ustawione bloki. Oczywiście siodelki również może być źle ustawione.

@Lauge: tak szczerze to nikt Ci nie odpowie na pytanie dlaczego boli Cię kolano jeśli nie zobaczymy jak wygląda Twoja pozycja na rowerze. Najlepiej zrób sobie zdjęcie albo nagraj filmik telefonem jak siedzisz na rowerze i pedałujesz. Sprawdzisz mniej więcej jak wygląda Twoja pozycja i będziesz mogła ją dostosować
via Android
  • 0
Nie jeżdżę na SPD, jeżdżę tylko dla przyjemności i zobaczenia różnych miejsc w okolicy.
Pokombinuje jeszcze z tym siodełkiem bo to może być dobry trop. Ale wydaje mi się że jest dobrze ustawione, nogi praktyczne mi się prostują podczas pedałowania.
via Android
  • 1
@login_cwiczebny No właśnie, nie do końca się prostują, występuje jeszcze pewnien kąt w kolanie.
W tamtym roku przesunąłem sobie siodło trochę do przodu bo stwierdziłem że mi się wygodniej tak jedzie, może tu jest problem, ale wątpię w to.
@Lauge a przerzutki masz? Przy tym dystansie obstawiam że tak, także jeszcze kwestia czy jeździsz miękko czy twardo. Poczytaj sobie o jeździe z wysoką kadencją. Ma być lekko i często i stałe tempo przez cały dystans. I zrobisz nie tylko 100 a nawet więcej.
via Android
  • 0
@kiko79 Przerzutke mam Shimano Nexus 3. Co prawda są tylko trzy biegi ale są :) Nie wiem co to jazda na miękko i twardo. Jeżdżę sobie tak że jak mam pod górkę do wbijam 1, jak prosta i górki to 3 żeby było trochę szybciej, ale najczęściej to jadę na 2, wszystko oczywiście tak żeby najmniej się męczyć. Płyny uzupełniam, w trakcie jazdy przerwa na jakiegoś batonikia żeby się trochę wzmocnić.
Poczytam