Wpis z mikrobloga

@bladybezczel: naleśniki robiłam z tego przepisu - https://przepisyjoli.com/2017/02/nalesniki-pelnoziarniste-serem/ nie dodawałam cynamonu tylko. Ciasto jest bardzo rzadkie, ale dobrze się smażą

Masa serowa - 250g twarogu chudego, 150g skyra, 1 łyżka ksylitolu, ziarenka z 1 laski wanilii. Zamiast wanilii i ksylitolu możesz dać cukier zwykły lub wanilinowy. Wszystko do michy i wymieszać na gładko (ja ucieram to kulą do ciasta).
Jabłka smażone - 3 duże jabłka, 3 łyżki wody, 2 łyżki cukru,
@moll: to i tak wygodne upodobanie, bo wystarczy kilku nie nadziewać. Gorzej jakby lubiło tylko i wyłącznie z tym dżemem truskawkowym, ale tylko robionym przez babcię, który się skończył dwa miesiące temu, a jest środek zimy. Moja siostrzenica rozpłakała się kiedyś histerycznie, bo jej wlałam sok do kaszy manny zamiast po brzegu miski to na środku. Minęło 10 minut zanim uspokoiłam ją na tyle, żeby w ogóle zrozumieć o co robi
@macabrankov: zna smak, po prostu faza na sucho - grzanki, naleśniki, gofry i makaron xD latem robiłam częściej, bo w upały dobrze wchodzą i też było różnie, bo raz jadł z dżemem, a częściej na sucho
@moll: moja siostrzenica ma wyraźnie spektrum Aspergera. Do prawie piątego roku łatwo wpadała w schematy a potem nie potrafiła w ogóle zaakceptować zmian. Nawet zabawa oznaczała schemat "koniki stoją w takiej kolejności, zawsze te dwa się kłócą, potem ich mama rozdziela, potem tego (i żadnego innego) ktoś porywa itd." Próby wyjścia ze schematu, użycia innej zabawki do czegoś innego kończyły się krzykiem, płaczem, a w najlepszym wypadku próbami przeforsowania swojego schematu
@moll: tak, ma diagnozę, najbardziej zauważyli duży lęk przed nieznanym, właśnie te schematy i problem z rozumieniem komunikatów, zwłaszcza jeśli są długie. Wszystko bierze dosłownie, czyli jak jej powiem "jak będziesz jeść tyle słodyczy, to Ci się zrobią czarne zęby", to po zjedzeniu cukierka poleci do lusterka sprawdzić i jeszcze Ciebie poprosi, żeby sprawdzić. Czasami jej poziom niezrozumienia sytuacji tworzy całkiem zabawne sytuacje, ale ogólnie nie będzie miała lekko.