Wpis z mikrobloga

#znachor #netflix #film
znachor obejrzany, na #filmweb dałam mu 10/10, chociaż słowna nazwa tej oceny czyli "arcydzieło!" jest trochę na wyrost.
Nie spodziewałam się niczego po filmie, nie narzekałam jak boomer że " hur dur ale jak to klasyka robić od nowa" albo " o, netflix, to pewnie będą czarni i geje" XD Cóż, mam wrażenie że jest lepszy niż z '81, postacie są jakieś takie bardziej ludzkie a nie nadmuchane jak w poprzednio ( hihi było nawet hehehe wiadomo co :~~~~D )
po trailerze myślałam że Szymańczyk będzie grała Marysię, i trochę mnie ta myśl rozczarowała, bo to ładna dziewczyna ale ma taki vibe koleżanki z osiedla, z którą można wyjść na browara xD np Marysia w wykonaniu Dymnej była jak dama i do tego się przyzwyczaiłam ( ale np w wersji w '37 w wykonaniu Orlińskiej też taka zwykła dziewczyna była).
No i muzyka rewelacyjna, przez kadry i scenografię ( mega mi się podobała ale ja lubię etnografię) ma jakiś taki klimat polskiej wsi na który miło się patrzy, aż strach pomyśleć czy nie nadciąga kolejna chłopomiania XD ( ps a propos to za 2 tygodnie #chlopi mają swoją premierę ()
ale kilka było zaskoczeń scenariuszowych nie powiem że nie, ale pozytywnie je oceniam ( np postać Dobranieckiego jest bliższa książce i wersji z '37. BTW śmiechłam w trakcie jak okazało się ze Wasyl już nie jest Wasylem XD co im to imię nie poasowało, za wschodnie czy co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
a propos Wasyla to fajnie że Barciś zagrał i w tej wersji.
aha i złapałam glicza na naszyjniku (przez ułamek sekundy na zielono mrugnął ze dwa razy )
taktomojekonto - #znachor  #netflix #film 
znachor obejrzany, na #filmweb dałam mu 10...

źródło: naszyjnik

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz