Wpis z mikrobloga

Chcę wprowadzić zmiany lokatorskie (dodatkowe punkty elektryczne, przesunięcia wód-kan, przesunięcia grzejników, kran w ogródku itp). Deweloper każe mi się zgłosić do jego podwykonawców, wszystko idzie poza nim. Tzn sam mam te zmiany przypilnować (umiejscowione - ok przypilnuje, ale technicznie nie wiem czy jest to dobrze zrobione) rozliczam się FV z podwykonawcami. Generalnie tak naprawdę deweloper nie wie jakie zmiany beda w mieszkaniu.

Czy w takim przypadku nadal bede mieć gwarancje na mieszkanie? Obawiam sie, że jak po czasie #!$%@? się np. instalacja elektryczna to deweloper powie, że za zmiany ja ponoszę odpowiedzialność mimo, ze korzystałem z jego podwykonawców. W tym momencie na wszystko będzie mógł mi odmówić gwarancji skoro zmiany, większe lub mniejsze, dotyczą każdej instalacji mieszkania #nieruchomosci #deweloperka #mieszkaniedeweloperskie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emdowu: Moim zdaniem lepiej takie sprawy oddać w ręce swojej sprawdzonej ekipy wykończeniowej. Ci podwykonawcy od dewelopera to często partacze i robią na tyle by odbiór się udał.
  • Odpowiedz
@Emdowu: u mnie deweloper wszystko ogarniał przez siebie, ale po odbiorze w przypadku potencjalnych zmian było jak u Ciebie. Żeby rękojmia była zachowana kazał ogarnąć pieczątkę od firmy, żeby było wiadomo że to jego podwykonawca robił
  • Odpowiedz