Wpis z mikrobloga

Musze zrobic korekte PIT38 z TickMill. NIe mam PIT8C. Jak powinienem wyiczyc przychod i koszt uzyskania dochodu? Robie korekte za 2018 wiec jedyne co mam to statement konta xd #gielda #forex
  • 8
  • Odpowiedz
@massh: To bardzo prosta sprawa. Na dole wyciągu powinieneś mieć takie coś jak gross profit i gross loss. To jest Twój przychód i koszt uzyskania przychodu. Zadbaj tylko, żeby same wartości z 2018 roku tam były. Do tego rzuć im wyciąg i to powinno wystarczyć.

Od 2 czy 3 lat mam takie kontrole co roku i na tym się kończy. Mimo, że co roku rozliczam podatek od zagranicznych broków, nigdy im
  • Odpowiedz
  • 0
@kubek_lodz: nie mam takiego podsumowania , ale w takim razie moge sam to sobie zsumowac tj zyskowne - (stratne + swap + prowizja). Balem sie, ze bede musial jakos obliczac wielkosc dane instrumentu za jaka kwote go kupilem po lewarze itp :)
  • Odpowiedz
@massh: W przypadku kont w PLN nie ma takiej potrzeby, lewar również nie ma wpływu na wysokość zysku/straty. Dokładnie tak jak napisałeś - musisz zsumować zyski/straty, swapy i prowizje i to będzie to.

Uciążliwe jest jedynie rozliczenie konta w walutach obcych, na przykład EUR, gdzie każdą transakcję musisz przeliczyć bo średnim kursie z poprzedniego dnia. Jeśli scalpujesz i masz dużo transakcji to trzeba to automatyzować ew dzień w dzień ręcznie przeliczać.
  • Odpowiedz
@massh: nie wiem gdzie mieszkasz, ale w moim US (a mieszkam w Łodzi) mało kto wie co to Forex. Na szczęście od kilku lat mam kontrolę od tej samej babki, jak tylko mnie widzi już wie o co chodzi i nigdy nie było problemów.
  • Odpowiedz