Wpis z mikrobloga

Mireczki #szkocja #edynburg #glasgow #uk doradziłby ktoś jak najlepiej rozpocząć rozglądanie się za pierwszym kredytem na mieszkanie? Czy np. warto korzystać z doradcy typu FirstMortgage czy lepiej samemu uderzać bezpośrednio do banków?

W samej Szkocji ktoś ma doświadczenie czy te całe ciche aukcje są bardzo upierdliwe i dużo trzeba przelicytować czy jest szansa sie zmieścić w kilku % powyżej home report? A może warto rozważyć oferty fixed price?

#kiciochpyta #nieruchomosci #mieszkanie
Buntro - Mireczki #szkocja #edynburg #glasgow #uk doradziłby ktoś jak najlepiej rozpo...

źródło: fm

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@Buntro nie wiem jak w Szkocji ale w Anglii zawsze polecam doradcę. Nie kosztuje dużo a oszczędza bardzo dużo #!$%@? plus można dostać lepszą ofertę kredytową niż idąc po prostu do banku.
  • Odpowiedz
Czy np. warto korzystać z doradcy typu FirstMortgage czy lepiej samemu uderzać bezpośrednio do banków?


@Buntro: Kupując pierwsze mieszkanie lub dom, zdecydowanie warto wynająć mortgage brokera. Uważaj na pozorne oszczędności: weź niezależnego doradcę albo mniejszą firmę zamiast "budżetowej" usługi online, która ograniczy się do formularza i dwóch maili.

Dobry advisor jest jak przewodnik, do którego możesz zadzwonić i zadać pytanie na każdym etapie.

Doradcy mają dostęp do systemu, dzięki któremu mogą
  • Odpowiedz
@Buntro: właśnie kupiłem w edynburgu. Mortgage advisor znalazłem z necie. Jakis Sheridan z create finance. Wszystko mailem załatwione. Solicitor tak samo z neta, musisz mieć jakiegoś żeby złożyć ofertę. Jak chcesz miec szansę kupic to minimum 10 procent ponad HR celuj. Zależy od szczęścia stanu i lokalizacji. Ja dałem 12 ponad żeby nie bujać sie miesiącami szukając chałupy i się udało.
  • Odpowiedz