Wpis z mikrobloga

Jaki okres czasu między przyjazdami i odjazdami zbiorkomu sprawiłby że przyjeżdżałbyś do pracy na tyle komfortowo żeby nie dojeżdżać samochodem?

#zbiorkom #autobusy #samochody #pociagi #pytanie #ankieta

maksymalna ilość czasu między autobusami/pociągami itp

  • 1h 3.2% (4)
  • 40 minut 0.8% (1)
  • 30 minut 5.6% (7)
  • 20 minut 15.9% (20)
  • 10 minut 19.8% (25)
  • >10 minut 28.6% (36)
  • Nie ma opcji żebym dojeżdżał zbiorkomem 26.2% (33)

Oddanych głosów: 126

  • 16
@Atreyu: zbiorkom ma swoje plusy - można sobie pospać, nie trzeba szukać miejsca do parkowania, rzadziej serwisujesz auto a na niektórych odcinkach zbiorkiem jest szybciej niż autem

Mnie powstrzymuje to że na papierze mam autobusy co 20 minut, ale realnie to przyjeżdżają co 40-50 i a gdyby nie zniżki to miesięczny kosztowałby więcej niż utrzymanie samochodu z jakimś ekonomicznym silnikiem
@Torgerd: To to git, jak chodziłem na kurs prawa jazdy to często jeździłem tramwajem - dla mnie to był szok kulturowy że jeździły co 5 minut i w przeciągu 25 minut mogłem być w dowolnej dzielnicy miasta
@iluvmypickle Nie po to pracuje, żeby jeździć zbiorkomem ( ͡º ͜ʖ͡º) własny środek transportu > gówno > zbiorkom
Z resztą jazda samochodem, nawet w porannym korku, jest przyjemna sama w sobie. Muzyczka gra, sam w pojeździe, temp jaka chce, zwykle sobie też jem śniadanko w korku. Nie wsiadłbym do zbiorkomu nawet jakby mi to skróciło czas dojazdu do roboty o połowę ( ͡º ͜ʖ͡