Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie proszę mi w rozkmince bo już się zamotałem. Kupiłem auto od osoby prywatnej. Chciałbym aby żona była współwłaścicielem. Auto będę przerejestrowywał. No i teraz co powinienem zrobić? Podatek PCC płacę tylko ja czy żona też? Teoretycznie nie jest aktualnie współwłaścicielem, nie widnieje na umowie. Czytałem też coś o darowiźnie 50% samochodu. Czy w takim wypadku powinienem z tego skorzystać? Czytałem z 20 poradników i mam mętlik w głowie. Czy ktoś przerabiał temat i mógłby doradzić jak się za to zabrać?
#samochod #motoryzacja #kupnosamochodu #rejestracjapojazdu #pcc3 #darowizna #wydzialkomunikacji
  • 6
@TeflonDon: Jeżeli nie wpisałeś jej na umowie kupna to zostaje darowizna. Co do kwestii podatku to zapłaciłbym tak jak jest na umowie, czyli tylko Ty aczkolwiek nie przerabiałem takiej sytuacji. A do urzędu poszedłbym już z umową darowizny żeby w dowód rejestracyjny wbili to co mają wbić.
@TeflonDon:

Jeżeli nie wpisałeś jej na umowie kupna to zostaje darowizna.


@ciezki_przypadek:

nie trzeba robić darowizny jeżeli ma się wspólnotę majątkową i się kupiło w trakcje trwania małżeństwa i tam nie ma wyjątków, że to czyjś majątek osobisty,
bo w świetle prawa i tak to jest majątek wspólny

no tak to u mnie w wydziale wygląda,
pewnie już na etapie rejestracji i wydawania dowodu można tę żonę zgłosić to już
SpalaczBenzyny - @TeflonDon: 
 Jeżeli nie wpisałeś jej na umowie kupna to zostaje dar...

źródło: Zrzut ekranu 2023-09-26 155359

Pobierz