Wpis z mikrobloga

Jakieś promo video wjechało na YT o DJI mini 4 pro - co sądzicie?
Od dłuższego czasu noszę się z zakupem takiego wakacyjniaka, miałem kiedyś mini1, sprzedałem i od tego czasu co jakiś czas myśl wraca. Fajny ten mini4, czy lepiej szukać mini3?
#drony #dji
advert - Jakieś promo video wjechało na YT o DJI mini 4 pro - co sądzicie?
Od dłuższe...
  • 14
  • Odpowiedz
Minusy:
- limit do 120m od punktu startu, co może być problemem w górzystym terenie (poza tym ludzie nie przestrzegają tego przepisu);
- cena w stosunku do mini3 - które staniały ostatnio.

Plusy:
- całokształt, ale obejrzyj recenzję z surówkami, a nie promkę DJI, gdzie mają sztab ludzi od edycji (ciekawe czy faktycznie nagrywają reklamowanym dronem).
  • Odpowiedz
@advert: zależy od zasobności portfela. Na pewno warto kupić FMC, a który... różnice w specyfikacji są jasne, portfel każdy ma swój, do tego są różne promocje które też trzeba wziąć pod uwagę. jeśli dziś mini 4 pro fmc rc kosztuje jakieś 2,5k więcej niż promocyjne mini 3 fmc rc to ja nie widzę absolutnie powodu do dopłacania takiej różnicy (chyba że czegoś absolutnie potrzbeujesz - wracamy do specyfikacji). Matryca jest ta
  • Odpowiedz
@litowo-polimerowy: nie obowiązuje, limity związane z klasami są tylko dla strefy EASA. Wręcz chciałbym żeby wprowadzili taki limit na wszystkie miniacze, ludzie za bardzo przeginają w kategorii otwartej (nie zrobią tego). :D Jak już będą STSy to mogliby wprowadzić jakiś plik certyfikacji, który ściągałby limity. Dla mnie to nawet mogliby wymagać od dronów ADS-B żeby można było oglądać na mapce faktycznie położenie każdego drona.
  • Odpowiedz
@pustabeka: Jak chcesz wykonać taki lot to wejdź na tę górkę i leć w dół (ja bym tak zrobił). Niestety system wykrywania wysokości nad ziemią jest o wiele bardziej skomplikowany, do tego niemal równie problematyczny. Więc taki mini miałby cenę odpowiednio większą o ile w ogóle zmieściłby się w 250g. Chcesz więcej, kup C1+. Nagle wszyscy latają w górach i mają kategorię szczególną, i do tego wysyłają SORA do ULC... przecież
belu_p - @pustabeka: Jak chcesz wykonać taki lot to wejdź na tę górkę i leć w dół (ja...

źródło: 345637734_3575646809383255_7831933854474723977_n

Pobierz
  • Odpowiedz