Wpis z mikrobloga

Mirki czy są jacyś użytkownicy Astry K w dieslu? Przymierzam się do zmiany auta, chciałbym kombi myślałem długo nad Hyundai i30 II gen ale trafiłem że Astrę można w podobnych pieniądzach kupić. Myślałem też o Megane IV ale to już ponad 50 tys. Jakieś spostrzeżenia albo upierdliwe awarie?
#motoryzacja #opel #hyundai #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@SztucznyKaktus: 1.6cdti? Miałem go w astrze j.
Nie grzeszy trwałością, rozrząd kiepski, od strony skrzyni biegów. U mnie musieli wyjąć silnik aby wymienić rozrząd (mocno hałasował przy rozruchu). Jeszcze jakieś problemy z nim były, ale ja ich nie znam.
Z zalet to jest cichy jak na diesela i mało trzęsie (jak na diesela), ma sporą turbodziurę, ale da się nim jeździć. Jakoś specjalnie oszczędny nie jest, mi palił 6.5-7.5l/100km (astra j
  • Odpowiedz
U mnie musieli wyjąć silnik aby wymienić rozrząd (mocno hałasował przy rozruchu). Jeszcze jakieś problemy z nim były, ale ja ich nie znam.


@v-tec: Tam jest problem, ze spływem oleju z napinacza rozrządu. Najgorzej przy rozruchu na ciepłym silniku. Dołożenie specjalnej uszczelki pod napinacz rozwiązuje problem, do tej operacji nie trzeba zwalać skrzyni. Skrzynie trzeba zwalać do wymiany całego rozrządu.
Na to była akcja serwisowa opla, ale miała słabe zasięgi, i
  • Odpowiedz