Wpis z mikrobloga

#macbook #apple
Cześć, gdy w ciągu dnia odchodzę na dłuższy czas od Mac`a to porostu zamykam klapę. Na noc go po porostu wyłączać czy też wystarczy zamknąć klapę i tyle? A i zasilanie odłączać gdy się naładuje na full czy można trzymać pod prądem?
  • 7
@nalej_mi_zupy, ok dzięki, ale jak już osiągnie 100% to odłączyć zasilanie czy zostawić? 99% używam go stacjonarnie przy biurku. Może głupie pytania zadaje ale to mój pierwszy Mac, poprzednio miałem della 9 lat i wyjąłem z niego baterię i leciałem cały czas z gniazdka.
Na noc go po porostu wyłączać


@sulek1124: Mój wyłącza się sam gdy zapomnę podładować ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak to leży uśpiony, uptime liczony tygodniami.

A i zasilanie odłączać gdy się naładuje na full czy można trzymać pod prądem?


Chyba bym #!$%@? dostał jakbym miał kontrolować stan naładowania i ciągle odłączać / podłączać kabel.
@sulek1124: Odłączaj na noc od prądu, ale nie wyłączaj. Bateria będzie dzięki temu lekko używana, co jest dla niej zdrowe. Ja zajeździłem baterie w dwóch Macbookach w ok. 2 lata, mając je podpięte cały czas do prądu. Mam za to iPada Air z 2013 roku, który nadal dobrze trzyma, a jest włączony od 10 lat.