Wpis z mikrobloga

Jakie pole manewru daje kwota 20k zł w kwestii inwestowania? Giełda raczej odpada, bo grałbym bardzo ostrożnie, a jak ostrożnie, to i zarobki małe, a przy takim kapitale zanim zacząłbym poważnie zarabiać, to bym umarł ze starości. Da się za tyle już kupić coś, co po jakimś czasie się spłaci i zacznie zarabiać? Musiałaby to być jakaś rzecz, której nie trzeba by było poświęcać dużo uwagi, bo ze względu na swoją pracę prowadzę koczowniczy tryb życia i często na przykład przez miesiąc albo i dłużej nie ma mnie w domu. Myślałem o postawieniu gdzieś na przykład automatu z napojami. Są jeszcze jakieś inne tego typu rzeczy, których nie trzeba za bardzo doglądać tylko po prostu wpakować w nie nie jakąś gigantyczną kasę i czekać? Myjnia samoobsługowa też fajnie brzmi, ale to już jest dużo droższa zabawa.
#inwestowanie #biznes
  • 18
@ktomizajalnazwy: No nie popracujesz z tym. Do krypto trzeba mieć jaja, Na lokatę się nie opłaca. Giełda, ić, że Panie w #!$%@?.
eee, tak myślę.

A obligacje skarbu państwa, indeksowane inflacją ?
W sensie, inflacja idzie w góre, to procent, na który dałeś hajs też idzie w górę.

Tylko nie wiem czy to jeszcze aktualny temat. Poszukaj
Typie, jak masz 20k, to co zamiast obligacji i l lokaty z bezpiecznych opcji. ?
Jak masz jaja to krypto, ale tam ładujesz hajs, który się nie przyda i Ci wisi.
Sam mam wrzucone w krypo
Giełda raczej odpada, bo grałbym bardzo ostrożnie, a jak ostrożnie, to i zarobki małe, a przy takim kapitale zanim zacząłbym poważnie zarabiać, to bym umarł ze starości. Da się za tyle już kupić coś, co po jakimś czasie się spłaci i zacznie zarabiać? Musiałaby to być jakaś rzecz, której nie trzeba by było poświęcać dużo uwagi


@ktomizajalnazwy: Czyli chcesz coś bez ryzyka, bez poświęcania czasu, na czym szybko zarobisz.

Rozwiązanie jest
@ktomizajalnazwy: Poczytaj „Finansowa Forteca” Iwucia, bo tak na ślepo to sobie krzywdę zrobisz inwestując w coś czego działania nie rozumiesz.

Ja mając taki kapitał grałbym agresywnie na spadek stop procentowych, np fundusz obligacji długoterminowych w PKO Bp
@Wookie2020 @robertx zainteresuję się, dzięki
@Asceus fajnie by było. Jedyny mój problem polega na tym, że nie mam nikogo z rodziny w strukturach partii rządzącej. Da się ten krok jakoś pominąć? A co do tempa zwrotu, to niekoniecznie musi być szybko. Chodzi mi po prostu o to, że jak mam na jakichś transakcjach zarabiać powiedzmy 2%, to przy takich kwotach jakimi operuję to się w ogóle mija z celem.
@ekanwro uznałem, że to rzuca trochę światła na to, o co mi chodzi. O co się czepiasz? Krzywdę ci w jakiś sposób uczyniłem, czy co? Zawsze marzyłeś o własnej myjni i przypomniałem ci, że też cię na nią nie stać? Czy o co ci chodzi?