Wpis z mikrobloga

Dostałem od laryngologa z #luxmed skierowanie do oddziału szpitalnego na zabieg. Byłem dzisiaj w jednym szpitalu i dostałem informację żebyś iść do rodzinnego po skierowanie do poradni przy szpitalnej i dopiero wtedy zdecydują czy zabieg ma być.XD Czy to jest normalne co w takiej sytuacji mogę zrobić? #nfz #medycyna
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@woodywoodpecker: jest to nadużycie przepisów każdy lekarz udzielających świadczeń na terenie Polski nie ważne czy na nfz czy prywatnie ma prawo wystawić skierowanie do szpitala. zgłoś to do nfz i idź ze skierowaniem do innego szpitala
  • Odpowiedz
  • 0
@paakcer jak ty to sobie wyobrażasz, że lekarz skądś tam sobie przysyła do ciebie pacjenta i ty go na ślepo operujesz bez kwalifikacji do zabiegu? Nie bądź śmieszny. Skargi możesz pisać, i tak nic nie wniosą, bo skierowanie na zabieg wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, chociaż tu nawet oficjalne strony oddziałów NFZ sobie wzajemnie przeczą. :)
  • Odpowiedz
@Strahl: chyba po #!$%@? istniej coś takiego jak dokumentacja medyczna i badania, przychodzi pacjent na oddział ze skierowaniem i dokumentacją medyczną lekarz przeprowadza kwalifikacje i albo przyjmują i robią albo nie i ewentualnie podpowiedzą gdzie to robią
tylko tu w tym przypadku mirasa @woodywoodpecker ewidentnie chcą zaoszczędzić na czasie lekarza na oddziale a zarobić na porodni jeszcze tylko tym samym samym wydłużają czas pajenta do zabiegu bo i tak
  • Odpowiedz
@paakcer o właśnie, przeprowadza kwalifikacje…na korytarzu czy w sekretariacie ma ta kwalifikacje przeprowadzić? Już nie mówiąc o tym ze trzeba kogoś zbadać, wpisać to w papiery żeby była dokumentacja a nierzadko jest potrzeba wystawić dodatkowe badania (albo trzeba powtórzyć bo stare, albo źle , kwalifikacje do znieczulenia itd U nas to funkcjonuje w ramach kwalifikacji do przyjęcia - taka trochę osobna poradnia.
  • Odpowiedz
@ihuax: zgadza się wiele szpitali tak robi, ale dużo też robi to inaczej, na oddziale np jest dzień w krórym są kwalifikacje czy przyjmujemy czy nie. przyjmuje sie takie skierowanie do realizacji i wklepuje w system. najwyżej sie wpisuje zaklasyfikacje i z tym skierowaniem możesz #!$%@?ć gdzie indziej. zresztą chyba na skierowaniu jest napisane chociaż rozpoznanie to już sekratarka w sekretariacie ma jakieś pojęcie jaki zabieb robi dany oddział czy
  • Odpowiedz
@paakcer No i właśnie np u mnie jest środa, gdzie „zwykła” poradnia zaczyna się później a rano są kwalifikacje z miasta. Z tym rozpoznaniem na skierowaniu to różnie jest - bardzo często się zdarza ze to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Rzadko w skierowaniu z miasta jest na tyle sensownie napisane ze można podjąć jakaś decyzje na tej podstawie. Później się to kończy tym ze przyjmowani są pacjenci bez odpowiedniej
  • Odpowiedz
@Strahl: @paakcer @ihuax Dzięki za info. W Narutowicza i Uniwersyteckim z moim skierowaniem biora na kwalifikację. Na Rydygiera chcą skierowanie od rodzinnego do ich poradni. Terminy kwiecień-maj 2024. Rozpoznanie J34.3
No to szukam prywatnie. Jeśli coś polecacie do dajcie znać
  • Odpowiedz