Wpis z mikrobloga

Mam obecnie stacjonarke z i5 11400f i rx6600xt. Ogólnie to starcza do tego czego potrzebuje, czyli przez większość czasu coś se przeglądam w necie, trochę programowania i grania - na chwilę obecną głównie jakieś gierki competetive (csgo, valorant, pubg) i od czasu do czasu coś konkretniejszego (cp2077, gta5, rdr2). Chciałbym zaznać trochę "mobilności" ( ͡° ͜ʖ ͡°) i myślałem nad zmianą obecnej skrzynki na jakiegoś lapka. Dużo nie jeżdżę, ale czasami fajnie byłoby móc sobie usiąść z kompem w innym miejscu albo podpiąć do tv, a nie być przyklejonym do biurka. No i mega plus, że lapek zajmuje mało miejsca.

Szukałbym czegoś pewnie w okolicy 5-5,k, tylko od dłuższego czasu nie śledziłem zbytnio rynku laptopów, stąd pytań:

1. czy takie coś w ogóle ma sens? wiem, ze temperatury i hałas większe, kiedyś miałem przez chwilę gigabyte z 3060 i r5, ogólnie było spoko, ale strasznie hałasował - z tego co czytałem, to niestety gigabyte są problematyczne jeżeli o to chodzi, prz takim legionie np. da się wytrzymać

2. czy dalej legion to jedyny słuszny wybór w tych tańszych lapkach?

z tego co widziałem, to najsensowniej byłoby szukać czegoś z 4060 i i5 13 generacji, ale nie wiem - szukałem legiona z 4060, ale zamiast legiona, widzę tylko jakiegoś lenovo loq

#laptopy #laptop #informatyka #komputery #pcmasterrace
  • 4