Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #pytaniedoeksperta #mechanikasamochodowa https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/alfa-romeo-159-2-4-jtdm-200-km-klimatronik-ksenon-skora-alufelgi-ID6FQ4PE.html

O czym muszę wiedzieć jeśli kupuję używaną Alfę 159? Czy alfa za 8k zł z 2007 roku i 240k przebiegu to dobry pomysł?
Jeśli bym się nadział na auto do remontu to co w takim samochodzie jest zazwyczaj do wymiany i ile w najgorszym wypadku mogłoby mnie to wynieść?
  • 12
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: myślę, że zestaw startowy diesla to minimum, czyli turbo, wtryski i dwumasa, a to zależnie od jakości (regenerowane vs nowe) pochłonie pewnie od 6k do pięciocyfrowych kwot ( ͡° ͜ʖ ͡°) O jakichś typowych bolączkach doczytasz w internecie.
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: kij wie co z tą jest, bo dość tania. A co do psucia się, miałem ponad 8 lat, półtora roku temu oddałem tesciowi i mimo 350 k na blacie nic się nie dzieje ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: tylko połowę ubezpieczenia będziesz płacił, tylna tablica żółta ( ͡° ͜ʖ ͡°) także już by były pierwsze oszczędności jako za 50% klasyka
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: xDD ta jeszcze w środku ładnie zachowana i fajne wyposażenie gdyby była sprawna to by kosztowała z 30k a kosztuje 8 i nadal jej nikt nie chce także można się domyślać co tam sie dzieje hehe. btw slyszalem ze glowice lubia pekac w tym silniku wiec moze to
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: 2.4 pękają głowice na potęge wiec najlepiej zerknać pod korek oleju/ sprawdzić stan płynu chłodniczego, czy kopci na biało jak odpali, czy rozgrzana trzyma temperaturę i nic sie nie dzieje w zbiorniczku. Poza tym wiekszość alf ma wyciek z przewodu wspomagania wiec sprawdź stan płynu, wycieki, czy paski są niezaolejone. Poza tym gniją sanki progi tył elementy zawieszenia sa drogie. kupisz za 8 ale od razu może pójść na eksploatacje
  • Odpowiedz
@KoronaWuhan: korozja i stan mechaniczny, to 2 główne czynniki.
Ale nie bez przyczyny są tanie... bo większość silników tam montowanych, to są mocno awaryjne.
A jak taka alfa nie ma żadnych kwitów związanych z naprawami. To może się okazać, że będziesz musiał wrzucić drugie tyle kasy, aby ten samochód zaczął jeździć. (jak nie więcej)
A to turbo diesiel... więc koszt naprawy może mocno 'napęcznieć'.

Tym bardziej, że to jakiś handlarz sprzedaje.
  • Odpowiedz