Wpis z mikrobloga

Przypadkiem jakoś przeglądając internet natknąłem się na wariatów z branży wyjebek tych klasycznych typu olxy marketplejsy wintedy i inne tam et ce tera, pamiętam jak ta branża wyglądała ponad 10,15 lat temu gdzie żeby skutecznie i bezpiecznie kręcić wały na allegro to trzeba było jakąś mieć wiedzę, umiejętności, ogarniać skomplikowane kwestie techniczne, mieć łeb na karku żeby to ręce i nogi miało. Teraz to jest tak banalne, że średnio rozgarnięty 16 latek może walić ludzi na tysiące złotych dziennie i ciężko, żeby włos z głowy mu spadł, wiedzy to żadnej nie wymaga, bo wszystko jest zautomatyzowane, są proste poradniki, są ludzie którzy nawet szkolą nowych chętnych do roboty no i oczywiście najważniejszego czynnika czyli głupoty ludzkiej też nie brakuje bo tysiące dolarów dziennie się przelewają z tego co widziałem, a jakby tego było mało, to jeszcze sobie możesz śmieszkować z kolegmi na czaciku jak oszukani Ci piszą, że są z policji, albo, że mają znajomości, że jesteś namierzony i te takie inne śmieszne rzeczy co zawsze piszą rozgoryczeni na hajs wystrzeleni xD
Wnioski z tego takie, że świat pędzi do przodu, postęp techniczny dotrzymuje kroku, wszystko dookoła się rozwija, a mentalność Polaka i jego dopasowanie do tego nowoczesnego świata dalej grzęźnie w tym samym bagnie i tak jak był pożywką dla sprytniejszych, tak samo w dalszym ciągu jest.
no filozoficzny taki wpis życiowy bardzo napisałem dzisiaj, chociaż nie ma on i tak żadnego celu
z fartem
#przemyslenia #bekazpodludzi #oszukujo
  • 11
  • Odpowiedz
@Hissis: typki mają boty - dajesz adres aukcji i automatycznie tworzy ci wszystko co trzeba - wstawia zdjęcia, nazwy produktów, generuje linki gdzie niby masz kliknąć po płatność itd. Takie to życie jest sprzedawcy.
  • Odpowiedz
  • 0
@CherryJerry: no wiem, wiem, widziałem jak ta maszyna tam funkcjonuje cała, jeszcze tylko zastąpią czynnik ludzki od wystawiania ofert i kręcenia klienta jakimś AI i będzie samo się kręciło jak bęben w pralce xDD
z fartem
  • Odpowiedz