Wpis z mikrobloga

#pracbaza #jdg

Hejo mirki.

Od jakich zarobków netto opyla się sp. z o. o. W tej chwili mam jdg w branży elektrycznej na ryczałcie 5.5%. Z faktur ok. 20-30k, pracowników póki co brak, sam oram. Z kosztów jedynie paliwo 2-3k miesięcznie i jakiś tam leasing na samochód żeby czym było na roboty smigać i to tyle. W najblizszym czasie chciałbym się zlapać za grubsze roboty, gdzie będę się posiłkował podwykonawcami lub może kogoś zatrudnię. Wzrosną koszty i pewnie ryczałt przestanie się opłacać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to wygłąda w praktyce i czy faktycznie społka to taka bajka jak się słyszy.
  • 3
@credenss a gdzie tam bajka. Ograniczona odpowiedzialność to największa zaleta spółki. Masz podwójne opodatkowanie więc i tak potrzebujesz sposobów na wyprowadzanie że spółki kasy.
Chyba najprościej będzie świadczyć usługi dla swojej spółki tak żeby nie miala za dużo dochodu. Koszty idą na spółkę a zysk leci na ryczałt na JDG

https://jakipit.pl
@credenss: prowadzenie spółki to taka bajka ale dla księgowych bo moga liczyć za obsluge 3 razy tyle

Ogólnie kiedyś byłem zafascynowany tematyką sp zoo i poważnie o tym myślałem ale jak tak się zagłebiłem to przynajmniej w moim przypadku to nie ma sensu. Na moje potrzeby starczy mi niepracujaca żona i 17% do 240k
@credenss koszt spółki to 10k rocznie. Może troche mniej ale dojdzie notariusz czasem albo jakieś doradztwo i tyle wyjdzie.
Ja już milion przychodu przekroczyłem i nadal ryczałt rządzi, nawet nie myślę o spółce. Spółka to jak masz wspólników, ryzyko albo myślisz o dziesiątkach milionów