Wpis z mikrobloga

@quintus to gdzie ją trzymać w 50mkw mieszkaniu? W kuchni? ( ͡º ͜ʖ͡º)
A już ilość złomu walającego się po salonie mnie wkurza i czas to uporządkować, wsadzić w jedno miejsce.
@mati1990: Sprzęt rackowy nie jest sprzętem do domu z powodu prądożerności, hałasu, rozmiaru itd. Do mieszkania to małe NASy SYNOLOGY, NUCi, itd. Jak nie masz warunków a koniecznie chcesz to szukaj jakiś fanless i niskoprądowych rozwiązań itd.
@quintus nie pytam o sprzęt bo już go mam xd pytam o orozwiązanie przechowywania. Kto powiedział że sprzęt rackowy to muszą być serwery 1kw, masz obudowy atx rackowe (na alibabie znalazłem fajną obudowę 2x mobo miniitx 1,5u) i możesz w nie wsadzić co chcesz. Największy problem to mam z malinką i jej 5cm piździkiem który chodzi 24h, teraz szykuje się na pikvm to kolejny odkurzacz i teraz problem jak to wyciszyć i
masz obudowy atx rackowe (na alibabie znalazłem fajną obudowę 2x mobo miniitx 1,5u) i możesz w nie wsadzić co chcesz.


@mati1990: tylko po co wtedy bawić się w racki?
@Noniusz to jak ogarnąć: 7 miniitx mobo, 3 atx mobo i 1 eatx mobo + ups i w przyszłości jeszcze jeden, 2 switche, 2 czy 3 lapki, 2 pomarańczki dojdzie pikvm z hdmi kvm? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Największy problem z pomarańczkami i pikvm mają 5cm wentylatory i głośne jak odkurzacz.
@Noniusz i to do salonu? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak wyciszyć pikvm i pomarańczki? Rackową szafę mogę obić matą wygłuszającą... chyba że obić taki regał jakimiś płytami i matą, one najbardziej wkurzają