Wpis z mikrobloga

Jak nazywa się to cudowne osiedle w Austrii, którym lewica tak wspaniale się zachwycała?
Chciałby zweryfikować faktyczną cenę i warunki najmu i wszystkie koszty, bo 1500zł za 50m2 w Wiedniu brzmi niezwykle atrakcyjnie.
I zastanawiam się gdzie jest haczyk typu: owszem możesz wynająć 50m2 za 1500zł, ale pod warunkiem że jesteś samotną matką z trzema bąbelkami, w tym jedno niepełnosprawne i uda ci się przejść konkurs.
A jak nie to nie dla ciebie.

#polityka #austria #wieden #neuropa #lewica #nieruchomosci #mieszkanie
mango2018 - Jak nazywa się to cudowne osiedle w Austrii, którym lewica tak wspaniale ...

źródło: Screen Capture 189 - NA ŻYWO prosto z Wiednia! Konwencja mieszkaniowa Lewicy - #SerceMamPoLe_ - twitter.com

Pobierz
  • 11
@mango2018: z oficjalnej strony internetowej:

Im Schnitt müssen Sie mit folgenden Kosten rechnen:

für einen Wohnraum mit mindestens 330 Euro Miete
für zwei Wohnräume mit mindestens 470 Euro Miete
für drei Wohnräume mit mindestens 650 Euro Miete
für vier Wohnräumen mit mindestens 750 Euro Miete

https://www.wienerwohnen.at/mieterin/wohnkosten.html

co by się zgadzało z tym co mówi koleś, z którym rozmawiali: 464 eur za 53m i do tego ma -250 dopłaty za niepełnosprawność
@colliee: @Tommy__ @kaczkaposmolensku

Dobra, realnie nie jest to takie złoto jak maluje nam #lewica:
Mieszkań jest 220tys czyli 1/5 ogółu. Reszta to mieszkania prywatne na wynajem(fundusze itp) i tu ceny już są około 5x wyższe

Dodatkowo:
-zarobki poniżej średniej w danym landzie.

i jeden z warunków

Twoja obecna powierzchnia mieszkalna jest niewystarczająca w stosunku do liczby osób (np. mieszkanie dla jednej osoby mniejsze niż 15 m2, jeden pokój dla dwóch
@mango2018: @Tommy__ @kaczkaposmolensku wygląda to nieźle, ale na poziomie Polski to wydaje się niewykonalne. Wymaga to wieloletnich, przemyślanch inwestycji (osiedla muszą być dobrze skomunikowane, przyjazne pieszym) w mieszkania socjalnie i dbania o utrzymanie ich w dobrym stanie. Wiedeń to pojedyncze miasto, rozszerzenie tego na cały kraj raczej proste nie jest

Sczyt socjalnych osiągnięć Polskich rządów to dawanie wypłat gotówki dla określonych grup społecznych i redystrybucja przychodów budżetowych tak, by więcej trafiało
@mango2018: Ja mam mieszkanie spółdzielcze, a dokładniej Geförderte Wohnung na Nordbahnviertel. Za 41,89m2 mieszkania, 4,63m2 balkonu oraz 2,59m2 piwnicy płace 534,83e miesięcznie. To właściwie jest już moje mieszkanie, aczkolwiek nie mam prawa do wykupu. Przede wszystkim żeby dostać takie mieszkanie, trzeba pracować i zarabiać co najmniej 3 krotność czynszu, tzn masz mieszkanie za 500e, musisz zarabiać co najmniej 1500e. Musisz mieszkać minimum 2 lata pod jednym adresem w Wiedniu. Na jeden
@koniecswiatajestbliski: Z tego co wiem po jakimś dłuższym czasie ale liczonym w 10-20 lat plus może otrzymać możliwość wykupy mieszkania. Wiem, że mój kolega co ma takie mieszkanie od blisko 10 lat powoli zaczyna liczyć możliwość. Ale czy opłaca się pracować w kraju za pensje wschodnioeuropejskie przy cenach zachodnioueuropejskich. Już lepiej wyjechać do Europy Zachodniej i normalnie zarabiać. Mówimy o kraju gdzie deweloperzy IT zarabiają 85-90k więc niech po podatkach sobie
To właściwie jest już moje mieszkanie, aczkolwiek nie mam prawa do wykupu


@TeKNoRbErT: to spróbuj je komuś wynająć albo wziąć je jako zabezpieczenie pod kredyt to się dowiesz na ile "prawie jest twoje" - podpowiem, że wcale.
Mówimy o kraju gdzie deweloperzy IT zarabiają 85-90k więc niech po podatkach sobie każdy policzy czy warto.

Odpowiedz


@yale: Jako IT lepiej pracować w Polsce dla klienta zagranicznego. Zarobisz 8-10k USD, z tego 12% ryczałtu jak ci nie nie chce kombinować albo IPBOX 5%. Ceny mieszkań niskie, ceny w sklepach niskie - da się żyć.