Wpis z mikrobloga

Koszyk zakupowy w Lidlu i biedrze potaniał względem sierpnia 2022.

Mamy deflacje na spożywce. Bardzo niewielka ale mamy.

Masło miało być po 10 zł a jest po 4zl (trzeba kupić 3szt. Ale od lat tak kupuje), dolar miał być po 6 zł a jak jest każdy widzi.

Przemysl mocno spowalnia, magazyny zawalone towarem. Usługi również spowolnia niedługo.

I w takim otoczeniu kupiłem mieszkanie, więc można oficjalnie uznać górkę za nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #nieruchomosci
  • 20
  • Odpowiedz
Masło miało być po 10 zł a jest po 4zl


@markier: @MaddoxX1911 W ostatnich dwóch miesiącach nie wydałem na kostkę masła 82% 200g więcej jak 3-4 zł, a nawet zdarzało się poniżej 3 zł. Fakt, że to wszystko na promocjach, ale jakoś specjalnie nie czekałem na to, nie ma tygodnia, żeby w którymś z większych sklepów nie było takiej promocji, ale to Kraków, gdzie zawsze na rogu jest jakiś Lidl, Biedronka,
  • Odpowiedz
@markier: mamy wrzesień jest to okres gdzie ogólnie żywność tanieje, jesteśmy po żniwach i po zbiorach owoców oraz warzyw więc naturalnym jest że będą one teraz tańsze niż w maju gdzie jesteśmy bezpośrednio przed zbiorami. W sklepach mamy teraz głównie żywność krajową, a nie z zagranicy
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: W środę w Lidlu kupowałem za 2,74 zł przy zakupie 2 sztuk. Na swoją i żony aplikacje, to 4 kostki, za kilkanaście dni pewnie znowu będzie jakaś promocja.
  • Odpowiedz
  • 0
I w takim otoczeniu kupiłem mieszkanie, więc można oficjalnie uznać górkę za nami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Odpowiadam sam sobie.

@markier: #!$%@?, może zadrukują to stopkami 1%. Nie chce mi się już o tym myśleć.
  • Odpowiedz
@markier: jakiś wykopek tłumaczył to tutaj niedawno. Otóż producenci założyli, że podwyżki opłat po nowym roku będą znacznie większe, a okazało się, że nie były aż tak straszne jednak uznali, że nie ma co obniżać cen skoro można się nachapać. Dopiero jak po paru miesiącach klienci zaczęli naciskać na sklepy to sklepy zaczęły naciskać na producentów, a ci musieli obniżyć ceny. Stąd obniżka cen produktów czy "promocje" na potęgę.
  • Odpowiedz
@markier juz Ci tłumaczę dlaczego tak wyszło.

lidl się licytował z biedra o koszyk .
ceny juz dawno wróciły do tego co było a tak zaniżali ceny:

ryż 1kg był po 1zl tera 4.59L
serek wiejski był po 1zl teraz już 2zl
Ser żółty 1kg był po 16zl za kg juz jest 24zl
jajka były po 5zl za 10 ściółkowe a nawet po 3 teraz już 8
  • Odpowiedz