Wpis z mikrobloga

Może ktoś powiedzieć na czym polega ten scam? Klasyczna sytuacja, bot konto odzywa się na Instagramie, stulejarska rozmowa która dąży do tego żeby odebrać połączenie na insta. Tylko właśnie, po co dzwonią na insta, co chcą wyciągnąć albo co otrzymują jak ktoś odbierze połączenie?
Szotty - Może ktoś powiedzieć na czym polega ten scam? Klasyczna sytuacja, bot konto ...

źródło: temp_file3036307127643817313

Pobierz
  • 11
@StdPtr nie no, wiadomo że specjalnie bym nie odbierał, ale dzięki za info z tym tak. Ciekawe. To ruscy? Czy ciągle Ukraińcy się bawią tak samo jak kiedyś na olx i Whatsappie?
@Szotty: a w sumie naszła mnie jeszcze jedna możliwość
Jeżeli masz bardzo czysty dźwięk z mikro, mogą to nagrać i próbować klonować przez AI, żeby potem dzwonić do twojej rodziny po szybkie poratowanie gotówką.
Ale nie wiem czy to jest możliwe, bo nie wiem jak duża próbka jest potrzebna, do sklonowania głosu. Wiem za to, że raporty o takich atakach oszustów napływają już z ameryki
@RopuchYtong przebiegły sposób. Polują na chłopów, chłop straci głowę, głos, potem nie przyzna się przed rodziną co zrobił bo będzie się wstydził, a jeszcze na koniec na jego wygenerowany głos zostaną oszukani znajomi. Tragedia. Ciekawe kiedy powstaną jakieś kampanię ostrzegające przed oszustwami tego typu (stawiam że nie prędko)