Wpis z mikrobloga

#teleelevidenie

Witam, szukam rozwiązania problemu. Odkąd zmieniłem internet na światłowód 1gb/1gb teleevidenie szaleje. Tzn strasznie długo się wczytują kanały. Często jest stream error, connecting failed albo buffering bez końca. Telewizor to jakiś stary samsung full hd i apka siptv. Wcześniej na starym necie 20mb śmigało jak złoto. Co prawda wcześniej byl połączony kablem a teraz przez wifi ale router jest konkretny eero pro 6e
  • 17
  • Odpowiedz
@Klofta pobierz listę kanałów na komputer i załaduj przez stronę jako plik, a nie link. U mnie tylko tak działa ta telewizja. Po linku widać listę kanałów, ale ładuje się może 5 z wszystkich 300.
  • Odpowiedz
@Klofta: Podłącz kablem. Z Wi-Fi może być bardzo różnie w zależności od tego ile masz sieci wokół siebie. Nawet konkretny router może sobie nie radzić jak jest przeciążenie na danym kanale.
  • Odpowiedz
  • 0
@clorox niestety nie mam już możliwości połączenia kablem bo router ma tylko jedno wyjście ethernet do którego podłączony jest komp. Innych sieci wifi dużo nie ma bo tylko 4 łącznie z moja
  • Odpowiedz
@Klofta jak wkleisz link do przeglądarki to albo Ci się wyświetli tekst, który wklejasz w notatnik i plik zapisujesz z rozszerzeniem m3u, albo zacznie pobierać plik
  • Odpowiedz
  • 0
@clorox teoretycznie mógłbym ale jak zakładałem nowego neta to kazałem podłączyć światło w sypialni. Wcześniej kompa miałem podłączonego przez powerline adapter ale teraz w sypialni nie mam już wolnych gniazdek
  • Odpowiedz
@Klofta: A jakie masz możliwości konfiguracji routera? Możesz przeznaczyć wydzielone pasmo na dany MAC? Albo chociaż ustawić priorytet?
  • Odpowiedz
@Klofta: ja takie miałem objawy jak router łączył się na 2,4 GHz, zmiana kanału wifi pomagała na chwilę. Dopiero jak zrobiłem oddzielną sieć na 5 GHz i połączyłem z nią telewizor problemy ustąpiły. Też myślałem, że pasmo nie jest zapchane, ale jednak było.
  • Odpowiedz
@Klofta: u mnie było jeszcze tak, że tv nagle przerzucał się z 5 ghz na 2,4 ghz. Dopiero jak zrobiłem oddzielne ssid na 5g to przestał tak robić.
  • Odpowiedz