Wpis z mikrobloga

Zrobiłem 2k kilometrów od maja na mojej 125 (sport). Głównie okoliczne wsie. Myślałem, że będzie tragedia ale prędkość 100km/h to nie problem nawet 120 się uda o ile nie wieje. Jest to mój pierwszy motocykl i bardzo podoba mi się taka jazda i zwiedzanie okolicznych wsi. Spalanie bardzo małe. Ale… dupa i plecy bo dłuższej trasie nie są zadowolone, jest niewygodnie. Na pewno muszę kupić jakiś interkom(?) coś by słuchać muzyki a nie szumu wiatru. Możecie coś polecić? W kasku mam miejsce na głośniki(?). Byle nie z milony monet i by dało się połączyć przez Bluetooth. Mam też obawy przed dłuższymi trasami, obawiam się awarii, niby nie jest to chińczyk, podobno jeden z lepszych silników. Jakieś AC z lawetą w razie?
#motocykle
  • 8
@Zielony34: pytanie, czy ten Ejeas ma słuchawki do słuchania muzyki, czy jednak bardziej to jest chiński badziew, w którym muzyka trzeszczy jak z radyjek, co kiedyś montowali w długopisach?
@MrDracek Jak chcesz dźwięk na wysokim poziomie to Cardo z JBL. Jak chcesz do rozmowy to bierzesz, co najtańsze. Ja mam FreedConna i muzyki nie słucham, jedynie rozmowy i audiobooki. Jakość dźwięku zajebista przy takim zastosowaniu.
@Zielony34:
Ja początkowo miałem zestaw słuchawkowy firmy Shad (który nawet nie był interkomem, a słuchawką pod bluetooth montowaną do kasku) - można było rozmawiać, ale dźwięk muzyki był tragiczny.
Potem przesiadłem się na Cardo Freecom 2+ i dokupiłem do tego słuchawki JBL, do tego kask Airoh ST501 - i muzykę słuchało się prawie że obłędnie. Szczególnie w porównaniu do Shad. Niestety, Freecom 2+ limitowany jest jeżeli chodzi o zasięg samego interkomu.
@MrDracek: Freecom 2X ma już w zestawie głośniczki JBL. Ale jak pisałem wyżej, ja muzyki praktycznie nie słucham.Z jakości dźwięku przy audiobookach jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy, nic nie rwie.
@adik_: zwykły Freedconn FX nawet, ale przed interkomem kup sobie jeszcze stopery na przykład od alpine (motosafe pro albo te drugie) bo jedyne co zrobisz to sobie słuch uszkodzisz