Wpis z mikrobloga

@Korba112: dzięki za głos rozsądku Mirku, tych ludzi należy traktować, no właśnie, jak ludzi i zgodnie z prawem, a nie wywozić do lasu w środku zimy bez jedzenia i picia, w wielu przypadkach jest to po prostu morderstwo ()
  • Odpowiedz
@gorzki99: Skoro względy humanitarne masz w dupie, to jednym z powodów, które mogłyby cię przekonać to brutalizacja działań służb, która może się obrócić przeciwko tobie. Ja tam jestem za tym, żeby służby działały humanitarnie niezależnie od rasy czy wyznania, bo jak się stworzy w służbach kasta brutalnych siepaczy rzadu od czarnej roboty i brutalne działania zostaną znormalizowane to niezbyt korzystnie może to wpłynąć na stan twoich praw i wolności xD
  • Odpowiedz
Skoro względy humanitarne masz w dupie, to jednym z powodów, które mogłyby cię przekonać to brutalizacja działań służb, która może się obrócić przeciwko tobie. Ja tam jestem za tym, żeby służby działały humanitarnie niezależnie od rasy czy wyznania, bo jak się stworzy w służbach kasta brutalnych siepaczy rzadu od czarnej roboty, to niezbyt korzystnie może to wpłynąć na stan twoich praw i wolności xD


@Anthermil: Ale ja sie calkowicie z Toba
  • Odpowiedz
nawet w stosunku do przestępców służby powinny działać humanitarnie i używać przemocy tylko w ostateczności.


@Anthermil: Takie Twoje zdanie. Ja nie mam zamiaru glaskac po glowie jak ktos mi na chate przez okno wbija. I wasnie z tego powodu nie mam ohoty wbijac komus na chate przez okno.

Glaskanie po glowie lamiacego prawo to iscie lewacki wymysl. NIe moj cyrk - ja sie pod takim czyms nie podpisuje.

P.S zeby byla
  • Odpowiedz
@gorzki99: a co jeśli służby stwierdza ze ty jesteś przestępca i zaczną cię tak traktować, brutalnie i „nie będą cię głaskać po głowie”, pomimo ze nic nie zrobiłeś.

Dla mnie humanitaryzm to imperatyw działania panstwa, co nie kłuci się z budowaniem muru na granicy i twarda polityka imigracyjna. To dwie kompletnie różne sprawy.
  • Odpowiedz
jak ktos skacze przez plot to jest PRZESTEPCA i tyle w temacie.


@gorzki99: No właśnie o to chodzi. Jak jest PRZESTĘPCĄ to należy go wsadzić do więzienia a nie wypychać do lasu/na bagna. Postawić przed sądem przed którym będzie mógł udowodnić swoją rację.

Od przekraczania granicy sa przejscia graniczne.


I co po tych przejściach granicznych jeśli ich na nich strażnicy z SG cofają i przede wszystkim wbrew polskiemu i międzynarodowemu prawu
  • Odpowiedz
@Korba112 ale przecież jak ta rodzina miała normalne kwity to mogła się starać o azyl w innych ościennych krajach albo na przejściu granicznym u nas, czy nie?
  • Odpowiedz
@Korba112: widzę że kolega nadal nie rozumie, że zasoby ludzkie bliskiego wschodu i Afryki są niewyczerpane. Im więcej ludzi przyjmiesz, tym więcej zaraz odwiedzi granice
Jak chcesz pomagać, to proponuję odstąpić im jeden pokoik z własnego mieszkania i wrzucaj relację na wypok
  • Odpowiedz
widzę że kolega nadal nie rozumie, że zasoby ludzkie bliskiego wschodu i Afryki są niewyczerpane. Im więcej ludzi przyjmiesz, tym więcej zaraz odwiedzi granice


@Kreation: nie jest znowu aż tak tanio dostać się pod naszą granicę z BW czy Afryki. To nie jest żaden główny szlak migracyjny
  • Odpowiedz
@hehe_ Mam dokładnie takie samo zdanie i uważam, że kartoflany król Białorusi powinien zostać powieszony za to co jego wojsko wyprawia z tymi ludźmi na granicy.
  • Odpowiedz
@Korba112: szanuję twój zawód i to, co robisz, szkoda patrzeć jak się rozmieniasz na drobne takimi wpisami. Uprzedzając, jeśli mam pomagać komuś obcemu kosztem swoich rodaków to wybór jest prosty. Tym bardziej, że masa ludzi w Polsce jest potrzebująca (i nie mówię tu o nierobach i patoli), na nich brakuje, ale na obcych z drugiego końca świata, których było stać opłacić łapówki jest? Pomagać na miejscu, a nie sprowadzać do nas,
  • Odpowiedz
@Wegrzynski Nie do końca mówisz prawdę, bo gdyby faktycznie tak było to Polska na początku tego konfliktu nie wydałaby żadnych tego typu wniosków, a wydała ich sporo. Z resztą, nie każdy kto przedostał się do Polski kończąc ostatecznie w ośrodku SG prosił o azyl. A obecnie cofać muszą, bo co niby mieliby zrobić z tymi ludźmi? Gdzie mieliby umieścić kilkaset tysięcy dorosłego chłopa na przestrzeni ostatnich lat? Przecież szczekacze twojego pokroju do
  • Odpowiedz
@Korba112: Rozumiem, że byłeś świadkiem wielu trudnych sytuacji na granicy Białoruskiej i Twoje doświadczenia były inspiracją do obejrzenia filmu "Zielona granica". Często filmy takie, jak ten, pomagają przybliżyć nam rzeczywistość, której sami nie doświadczamy na co dzień. To dobrze, że możemy dzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć świat i problemy, z jakimi się borykają inni ludzie. Cieszę się, że film zdaje się oddać prawdziwe wydarzenia.
  • Odpowiedz