Wpis z mikrobloga

Patrzcie jaka ruska onuca... szczuje na Zeleńskiego... ja wiem od kogo wy som

Myślę, że [my jako Ukraina] wszystkiego nie skończyliśmy. Musimy wypowiedzieć wojnę Polsce. Będzie podobnie jak 100 lat temu. Co prawda zakończenie będzie takie samo, ale najwyraźniej bardzo tego chcemy. [...] Czy zauważyliście, że każdy rząd w Ukrainie zaczyna inaczej, ale zawsze kończy w ten sam sposób: politycznym samobójstwem? Dzieje się tak dlatego, że wszyscy ci ludzie u władzy są z przypadku. Otrzymawszy historyczną szansę, władza nie wie, jak z niej skorzystać, męczy się ze sobą


a nie, chwila, to słowa Oleksija Arestowycza xD
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/byly-doradca-zelenskiego-uderza-w-rzad-w-kijowie-ludzie-z-przypadku/862287h,79cfc278
#ukraina
  • 4
Arestowicz to głos USA na Ukrainie


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: odważna teza, kilka miesięcy temu czytałem jego wizję Ukrainy po wojnie, i z tego co pamiętam raczej wyobrażał sobie Kijów jako dominującą siłę Europy Środkowo-Wschodniej. Nie kojarzę zbyt wielu jego wypowiedzi, w których byłby bardziej pro-stricte-amerykański od przeciętnego członka gabinetu Zeleńskiego

dzisiejsza dużo bardziej spolegliwa postawa Ukrainy pokazuje że szantażyk się nie udał,

a tu zgoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)