Wpis z mikrobloga

Decyzja pozytywna z pekao S.A. Wniosek złożony 7 sierpnia.

Oprocentowanie stałe w pierwszych 60 miesiącach 7.14% (po dopłatach 2%)
Marża 2.5% (po okresie stałej stopy)
Prowizja 0%
592000 wnioskowane i tyle otrzymałem
Zarobki moje 12700 netto na konto wpływają.
Za okres ostatnich 6 miesięcy średnie wpływy 15000 +/- (kilka premii było).
Rodzina 2+1 (żona na razie nie pracuję -> własna działalność) Brali pod uwagę tylko moje wpływy - wyżej opisane.

Czekam na odpowiedź od Aliora jeszcze.
Pozdrawiam

Edit: umowa na stałe od 6 lat - IT

#kredyt2procent #nieruchomosci
  • 54
via Wykop
  • 1
@whoru: nie, tani kredyt. A że to bliźniak to czemu nie. Na mieszkanie 50-60 metrów w mieście było by mi szkoda hajsu. Wziąłbym coś większego ale wtedy kredyt 2% odpada. A że się nadpłaci to zostaną grosze do opłacania z raty
via Wykop
  • 0
@opewnieJerzy: Miałem rzeczoznawcę którego ogarniałem prywatnie - namiar od doradcy - inspekcja nie wiem kiedy była. To już pewnie doradca ogarniał i wiedział na bieżąco. Dzisiaj przyszła decyzja końcowa. Kiedy był sprawdzany deweloper w tym procesie i ile to trwało nie mam zielonego pojęcia.
wy serio bierzecie ponad mół miliona kredytu przy zarobkach 12700 netto w rodzinie 2+1? To jakiś bait?


@whoru: a co w tym złego? Gdzie ci ludzie mają mieszkać? W szczególności ze napisał że żona na razie nie pracuje więc pewnie niedługo zacznie pracować więc zarobki będą jeszcze większe. Nie widzę w tym nic nie stosownego jak przy kredycie 2% masz ratę 2500 zł przy kredycie na maksa.
via Wykop
  • 0
@krisswoj: Końcowo tak, ja jestem obciążany na 2% przez 10 lat. Po tym okresie i tak będę renegocjował umowę patrząc jakie oferty są na rynku. No i nadpłaty po 3 latach na sumę 2/3 +/- aktualnej raty (ile dokładnie jeszcze zobaczę) żeby kapitał zmniejszyć.
@Hagy: mordo 25lat krechy sobie liczysz z ta rato 2800? Kto jest tak glupi zeby placic kreche przez 25lat. Znaczy rozumiem polozenie zona dziecko, ale zupelnie nie czuje sensu. tez pytanie czy to jest gotowy dom czy do wykonczenia.
(5000-5500 na życie, 7 wolnej gotówki) - kompletnie wyssane z palca obliczenia, widac ze sobie nawet nie zrobiles symulacji i prawdopodobnie nie masz nawet budzetu domowego ustawionego w excelu.