Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy w wyborze kompaktowego (okolice 6 cali) flagowca - cena 3.5-4k. Zorientowałem się na rynku i spełniające moje wymagania są następujące telefony: Asus Zenfone 10 i Samsung Galaxy S23.
Co do Asusa to aktualnie jestem użytkownikiem Zenfone 5z - od 5 lat i bardzo sobie chwalę sam sprzęt jak i nakładkę systemową ZenUI od Asusa. Jedynym powodem zmiany jest zużyta bateria. Zenfone 10 na tle Samsunga wypada gorzej w jasności ekranu i zdjęciach (?).
Samsung Galaxy S23 jest aktualnie w ciekawych promkach z Galaxy Buds 2 Pro gratis. Prawie byłem na niego zdecydowany jednak doczytałem o banana blur - zamazywanie zdjęć z bliskiej odległości. Sprawdziłem w 2 sklepach i faktycznie występuje takie coś. Pytanie do użytkowników czy jest to uciążliwe w codziennym cykaniu fotek? Druga sprawa to mniejsza bateria i sama nakładka systemowa. Jak wygląda codzienne użytkowanie i żywotność baterii?
Plusy Zenfona 10 - system, bateria, nieznacznie lepsza wydajność, zawartość pudełka (ładowarka, etui itp)
Plusy S23 - aparat (?) - na pewno 3 obiektyw do zooma, dłuższe wsparcie systemowe, lepsze akcesoria (dodatkowo płatne).

Z góry dzięki za pomoc.

#android #samsung #asus #telefony #smartfon
  • 2
  • Odpowiedz
@Glikson: Nie mam porownania do asusa ale do s23 nie mam w sumie zadnych prolemow. Bateria nie jest taka zla, 6-7h na ekranie i 10-15h na wylaczonym ekranie razem. Raczej nie bedziesz mial z nia problemow. Co do wydajnosci to nie ma znaczenia bo i tak flagowce predzej sie rozpadaja od uszkodzen mechanicznych niz zaczynaja scinac.
  • Odpowiedz