Wpis z mikrobloga

#arduino #esp32 #android #kiciochpyta

Chiałbym użyć wbudowanego bluetooth w ESP32 i udawać klawiaturę. Znalazłem coś takiego na git: https://github.com/T-vK/ESP32-BLE-Keyboard/tree/master i jest dziwny problem.

Komputer: widzi, paruje się, łączy i widzi wciskane klawisze.
Dość stary telefon z androidem: widzi, paruje się, łączy i widzi wciskane klawisze.
Nowszy telefon z androidem (Redmi 8T) widzi, paruje się i problem. Nie ma napisu połączono, nie widzi wciskanych klawiszy. ESP32 wykrywa podłączony telefon po sparowaniu.
Nowszy telefon z androidem (Redmi Note 10) widzi, paruje się i też problem. Nie ma napisu połączono, nie widzi wciskanych klawiszy. ESP32 wykrywa podłączony telefon po sparowaniu.

Czy to jakiś problem z nowszym androidem i coś nie działa z klawiaturą bluetooth tak jak w starych androidach?
  • 4
Czy to jakiś problem z nowszym androidem i coś nie działa z klawiaturą bluetooth tak jak w starych androidach?


@DMMotoAdventures: 1. może problem, żę telefon ma jakiś bluetooth 5.1 najnowszy możliwy a te bt w esp32 to jest jakie jest.. Coś jak usb1.1 ;) ?

2. Owszem, mam faktyczną prawdziwą klawiaturę BT, która działa świetnie z telefonami huawei, z telewizorem z androidtv, ale z xaiomi - nie. Oraz z tabletem Huawei
@hrumque jak teraz o tym piszesz to na 2x xiaomi nie działało. Ten stary telefon to samsung. Odkopałem jeszcze jednego, jeszcze starszego samsunga i na nim też działało :D

BTW jakby ktoś miał podobny problem to udało mi się włączyć "klawiature" po dodaniu flagi use_nimble i libdep (opisane na końcu readme). Teraz działa na wszystkim ????