Wpis z mikrobloga

Czy potrzebne studia, aby dostać prace jako data scientist / data engineer/ machine learning engineer?

Juz skonczylem jeden kierunek (chemie), ale nie chce mi się chodzić kolejne 5 lat na studia (w tym przypadku już zaoczne-informatyka) gdzie będą jakieś zapychacze typu filozofia, humanistyka itd.

Czy jest jakaś możliwość przyspieszonych studiów? Słyszałem, że są gdzieś takie gdzie zdobywa sie licencjat i magistra w ~3.5 roku, ale nie wiem, czy dla informatyki.

Ewentualnie moglbym pomyslec o samym magistrze z informatyki bez licencjatu/inżyniera.

#programowanie #informatyka
  • 6
Czy potrzebne studia, aby dostać prace jako data scientist / data engineer/ machine learning engineer?


@qwewsik: Nie spotkałem się jeszcze z firmą IT która uzależniłaby przyjęcie kandydata od ukończenia konkretnego kierunku studiów.
Samo wymaganie wyższego wykształcenia zdarza się, ale też już jest czymś dziwnym.
@qwewsik: nie potrzebujesz studiów jeżeli umiesz zrobić konkretną robotę.

Dlaczego właśnie e tą dziedzinę chcesz się pchać? Jaką masz już wiedzę i doświadczenie? Jak połączysz to z wiedzą o chemii to możesz dostać całkiem niezłą robotę. Masz już jakieś przykładowe ogłoszenia o pracę które Cię pociągają?
@qwewsik: Akurat te trzy role/stanowiska to typowe prace badawcze, więc wszystko ponad magisterkę jest cenne. Pracuję w firmie, gdzie jest ich mnóstwo, każdy z nich ma doktoran (poza stażystami).