Wpis z mikrobloga

@kvas: To oświeć kolegę i je wymień zamiast memy wrzucać.

No i jest jeszcze kwestia definicji słowa "nadmierne".
  • Odpowiedz
Do tej pory mam bekę jak konfiarze nie potrafią wymienić tych przywilejów

@Rogovic: Tymczasem w prawdziwym świecie Konfederacja nie dość, że wymieniła przywileje, to jeszcze wystawiła za nie rachunek.
  • Odpowiedz
@twardy_kij

@L3stko: pamietam kiedy plaftorma chciala nielegalnych przywozic a teraz legalnych nienawidzi tylko dlatego ze sa murzynami

rasizm przed wyborami


Może napatrzył się za granicą jaki burdel robią i jakim są problemem? Raczej wątpię, ale zawsze jest taka możliwość. Znajac gościa i jego obietnice wyborcze to zapewne puste populistyczne hasła by zdobyć głosy.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wink benefity socjalne, 500+, możliwość uzyskania mieszkań socjalnych, opieka zdrowotna mimo, że nie są polskimi obywatelami

darmowe przejazdy komunikacją miejską i PKP

zniżki tylko dla obywateli Ukrainy

darmowe karty SIM dla Ukraińców

organizacje humanitarne przekazywały kartki albo karty przedpłacone dla Ukraińców

dopuszczenie Ukraińców do pracy chociażby jako lekarze mimo braku znajomości polskiego w stopniu umożliwiającym komunikację

jakoś za niedługo o ile już nie weszło, ma wejść prawo, że obcokrajowcy będą mogli pracować
kvas - @Wink benefity socjalne, 500+, możliwość uzyskania mieszkań socjalnych, opieka...
  • Odpowiedz
  • 4
@kvas benefity socjalne przysługują nie tylko Ukraińcom, ogólnie cudzoziemcy mają prawo do np. 500+ przy spełnieniu określonych warunków, opieka zdrowotna czy mieszkania socjalne tak samo, zresztą to podstawa jaka i polskim imigrantom za granicą państwa gwarantują. Jako Polak możesz np. W Niemczech dostać.

Darmowe przejazdy przez ile? 2022 się skończył, a początkowo zaaklimatyzować się pomóc trzeba było, bo to humanitarne i jeśli faktycznie nie masz we łbie nasrane jakimiś antyukrainskimi wysrywami to
  • Odpowiedz
@kvas: Robaczku konfiarski, dajesz mi przywileje które mają Ukraińcy w Polsce, a nie mają ich Polacy ;)
Bo jak mówisz mi że mają socjal, to mają też tysiace innych praw, jak oddychanie, jazda pojazdem, szkolnictwo, prawo do pracy itd.

Jak udało Ci się wylistować to jedną pozycję darmowe przejazdy pkp da się zaliczyć jako nadmiarowe przywileje, dodaj do tego 40zł na utrzymanie.
Dlaczego konfiarze nie potrafią chociaż tych dwóch rzeczy w
  • Odpowiedz
  • 0
@Rogovic @kvas:

Robaczku konfiarski


nie jestem za konfą ale ok

dajesz mi przywileje które mają Ukraińcy w Polsce, a nie mają ich Polacy ;)


Po pierwsze wypisałem nie należne im przywileje, nie takie których nie mają Polacy to po pierwsze, po drugie argument z socjalem jest kulawy, bo tylko obywatele dostają socjal w każdym innym kraju, nie ma tak że przyjedziesz do USA, UK czy Niemiec i dajta mnie socjal, bo
  • Odpowiedz
@kvas: Priorytet na studia jest problemem od wielu lat i dotyczy wszystkich zagranicznych studentów. Nie jest benefitem nadanym przez rząd w wyniku wojny.
Pominąłem też prywatne, fundacyjne inicjatywy. To prywatne pieniądze i nie ma co oceniać kto na co je wydaje.
Z lekarzami i akceptacją ich dyplomów można na siłę podciągnąć, tylko jest spora grupa polskich lekarzy co robiła studia na Ukrainie ponieważ w Polsce się im nie udało.
Socjal nie
  • Odpowiedz
@Rogovic: Szczekacz to cie matka woła. Po dniu przepracowanym mają dostęp do emerytury, darmowa komunikacja w danych miastach, miliardowa pomoc od pis jak i od ludzi, nakładanie na nich przywilejów OBYWATELI danego państwa nie mając obywatelstwa polskiego to samo w sobie tragiczne zajście. Darmowe nfz, popisowskie rozdawnictwo czyli milion plusy i inne gówno. Mają możliwość do nadużyć systemowych dzięki polityce pisu, czytaj pobieranie kazdego socjalu nie mieszkając nawet w tym kraju
  • Odpowiedz