Wpis z mikrobloga

Heja Mirki,
jak myślicie, w jakiś rozsądnych pieniądzach co najbardziej opłaca się kupić?
Używka na AM4 czy nówka AM5? AM5 bardziej przyszłościowe, obecenie mam DDR 3 więc troche szkoda mi kupować ddr4. Coś polecacie? Na procesor/grafikę/płytę główną i ramy chciałbym wydać 3/4 tys. Jeżeli używka w tej cenie będzie wydajniejsza dużo to preferuje używkę ;)
Obecnie mam i5 2500k/radeona 580x 8 gb/20 gb ramu DDR3/ Nie jest źle ale procesor mimo, że podkręcony nie daje coraz bardziej rady :)
#pytanie #it #komputery #pc #gry #pcmasterrace
  • 18
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
Ja bym się nie pakował z takim budżetem w AM5 tylko brał używki lub nówki pod AM4.
Za dobrej klasy płytę AM5, pamięci DDR5 i proca zapłacisz tyle że nie starczy już na porządny upgrade karty graficznej.

Przykładowo za 3300 kupisz fajny config i to
  • Odpowiedz
no tak. Ale czy różnica jakąś duża.


@Simfecstio: Pomiędzy DDR4 a DDR5? Taka że DDR4 odejdzie do lamusa tak jak DDR3 po pojawieniu się DDR4. Ja niestety mam pecha i kupiłem kompa z DDR3 kiedy pojawiło się DDR4 a teraz kupiłem podstawkę na DDR4 kiedy pojawiło się DDR5.

Jeżeli Cię stać i jeżeli będziesz planować ulepszenia w najbliższych latach to od razu idź w DDR5, przynajmniej nie będziesz musiał kupować
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107 chodziło mi o rozdzielczości xd DDR to głównie problem płyty głównej. płyta główna droga za to ram też. Ja na DDR 3 jestem od... Bardzo dawna. na zimę bym chciał od kupić ale ddr5 ciągle trochę drogie.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: ja bym szedł w am4 jeszcze. Taki 5600 + 32gb ram jeszcze dobrze ogarnia (zawsze zostaje opcja kupna 5800x3d kiedyś) a będziesz mieć więcej hajsu na GPU.
Jakby dobrze poszukać to może nawet jakieś 3090 byś ukąsił czy 6950xt (że wskazaniem na pierwszą bo 24gb ram)
  • Odpowiedz