Wpis z mikrobloga

Ukraińskie Telegramy. Kanał grupy uchodźców z Ukrainy, zamieszujących w Polsce..

W odpowiedzi na artykuł.. Polacy grożą ograniczeniem wsparcia dla Ukrainy w związku z kryzysem zbożowym

„Działania Ukrainy nie robią na nas wrażenia..., ale robią pewne wrażenie na polskiej opinii publicznej. Widać to po sondażach, po poziomie poparcia społecznego dla dalszej pomocy dla Ukrainy. A to szkodzi samej Ukrainie” – powiedział polski minister spraw europejskich Szymon Szynkowski.

Podkreślił, że jeśli Polacy nie wesprą udzielania Ukrainie pomocy w tej samej wysokości, co dotychczas, to trzeba będzie ją zmniejszyć.

Pojawiły się wśród ukraińców poniższe opinie...

"Jeśli wszyscy Ukraińcy spakują się i wyjadą z Polski, Polska ogłosi niewypłacalność. Bo gdy zacznie się kryzys, nie będzie już kto ( komu - przyp. ) pracować. Niech lepiej obliczą, ile zarabiają z podatków od Ukraińców... Ta pomoc ( polski - przyp. ) będzie jak kropla w morzu!.."

#ukraina #wojna #rosja #polska
Kumpel19 - Ukraińskie Telegramy. Kanał grupy uchodźców z Ukrainy, zamieszujących w Po...

źródło: temp_file5554643976617674927

Pobierz
  • 52
@cebulowy_krezus Już to robią od dłuższego czasu i wyjeżdżają na zachodzie gdzie mogą więcej zarabiać. Liczba Ukraińców od dłuższego czasu spada. Wcześniej jeździli do Polski bo jako jedyni ich przyjmowaliśmy a teraz zachód ssie ich z przyjemnością bo biali, z fachem w reku i bliscy kulturowo a Polacy jak zwykle obudzą się gdy będą w dupie I sprowadzeni będą kolejni kolorowi by zastąpić Ukraińców w miejscach pracy.
Jeśli wszyscy Ukraińcy spakują się i wyjadą z Polski, Polska ogłosi niewypłacalność. Bo gdy zacznie się kryzys, nie będzie już kto ( komu - przyp. ) pracować. Niech lepiej obliczą, ile zarabiają z podatków od Ukraińców... Ta pomoc ( polski - przyp. ) będzie jak kropla w morzu!.."


@Kumpel19: jeśli wszyscy ukraincy wyjadą to jedyne co zobaczymy to spadek cen wynajmu
a teraz zachód ssie ich z przyjemnością bo biali, z fachem w reku i bliscy kulturowo a Polacy jak zwykle obudzą się gdy będą w dupie I sprowadzeni będą kolejni kolorowi by zastąpić Ukraińców w miejscach pracy.


@Herubin:
Brytyjczycy po stokroć wola sprowadzać sobie Hindusów czy nawet jakichś xD Jamajczyków od Polaków. Nie kupuję tego argumentu, że biali = lepsi. Zachód na pewno tak tego nie postrzega, przynajmniej nie sprawia takiego
@cebulowy_krezus:
Od kilku znajomych, którzy są brygadzistami w firmach produkcyjnych, w niedawnym zagłębiu polskiego bezrobocia, zachodniej Polsce B, czyli w powiatach kujawsko-pomorskiego wiem, że jak by Ukraińcy odeszli z pracy to byłoby ciężko. Raczej by nie upadli, ale mieliby spore problemy. Dla mnie też to jest szok, bo pamiętam, jak szukałem pracy gdy miałem dwadzieścia kilka lat i wchodziłem na rynek pracy. Było to około w latach 2000-2010 i była tragedia,
@Kumpel19: Najbardziej rozwaliło mnie jak z ręką na sercu śpiewali hymn we Wrocławiu podczas walki Usyka, patrioci na papierze w części. Trzeba im pomagać wojskowo ale rząd nie potrafi ugrać jednego przepraszam..
@koala667, @i-marszi :
Przełóżcie sobie tę sytuację na Polaków mieszkających w Niemczech. Dajmy na to, że niemiecki rząd odwala jakieś dziwne akcje z Nord Stream 2 i Polacy się odgrażają na FB, że skoro Niemcy są tacy, to oni wyjadą. Teraz pytanie, ilu faktycznie się obrazi i wyjedzie? No bo mieli jakieś plany, mieli kasę do zarobienia, mają już pochytaną robotę, mają lokum, może dzieci już chodzą do szkoły. I teraz
A Polacy z Niemiec to dokąd wyjadą? Na najniższa krajową w PL.


@i-marszi: Do UK, do Francji, do USA. Niemcy nie są takim znowu rajem.

A odnośnie Ukraińców w PL, to też zależy kim jesteś w życiu. Jako ogarnięty budowlaniec na własnej działalności będziesz miał nawet w Polsce lepiej niż w Niemczech. A jak tylko stoisz przy taśmie i zarabiasz w okolicach minimalnej to wiadomo, że Niemcy tu wygrywają. Weź też