Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie poszukiwania tabletu i wideodomofonu do domu. Będę tam miał HA i najlepiej byłoby aby na tablecie była cała obsługa domofonu oraz panel HA. Jedyny warunek to tablet oraz wideodomofon na PoE oraz stabilne działanie. Czy polecicie jakieś konkretne rozwiązanie? Sam znalazłem Akuvox R20A ale nie musi to być to. Co do tabletu to może Akuvox C319S lub coś takiego https://allegro.pl/oferta/tablet-na-sciane-10-poe-rk3566-android-11-11499281006 ? Czy jest coś co sprawdzi się lepiej i będzie łatwiejsze w integracji/instalacji?
#wideodomofon #smarthome #homeassistant
  • 3
Patrząc na tablet z Androidem rzuć okiem na wersję Androida z którym jest dostarczany. Może się okazać, że Home Assistant nie działa na niej dobrze, bo jest za stara. Niestety fragmentacja tabletów (czy nawet telefonów) z Androidem w segmencie takich niszowych rozwiązań to tragedia.

Po wpisaniu w google "tablet PoE" pojawił mi się taki stary post na Reddit https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/xj2nwk/poe_wall_tablet/ I link do https://mbmounts.com/products/tablet-charging-system

Może lepiej kupić takie coś i mieć opcję rozwoju
@panDocent: dzięki za wskazówki, ten tablet ma androida w wersji 12 więc nie powinno być problemu z HA, ale przesłane przez Ciebie rozwiązanie wygląda ciekawie i praktycznie na wypadek zmiany w przyszłości. Poczytam, dzięki. A czy znasz się może na integrowaniu SIP? Bo zastanawiam sięczy to trudne w przprowadzeniu i czy jest problematyczne w użytkowaniu.