Wpis z mikrobloga

Dobra, muszę zacząć używać jednocześnie i komputera Apple i z Windowsem a w ogóle nie ogarniam tego Appla - inne minimalizowanie, maksymalizowanie, skróty itp. Czy ktoś z was używa na co dzień i Maca i Windowsa i przestało mu sprawiać problem błyskawicznie przerzucanie się z jednego na drugie? Czy może stosuje jakieś ustawienia żeby Maca obsługiwało się tak jak Windowsa czy coś?
#apple #macbook
  • 10
via Wykop
  • 0
@nadziej_c: nie wiesz może czy standardowy sposób na minimalizowanie aplikacji na mac to ikonka w lewym rogu programu? Zawiodłem się że nie mogę dodatkowo zminimalizować aplikacji klikając na nią na pasku na dole jak w Win
Czy ktoś z was używa na co dzień i Maca i Windowsa i przestało mu sprawiać problem błyskawicznie przerzucanie się z jednego na drugie?

@xiv7: miałem tak przez pewien czas i jedyne co mi problem sprawiało to inny układ klawisza Alt, ale to można zamienić w systemie jakby co.

Zawiodłem się że nie mogę dodatkowo zminimalizować aplikacji klikając na nią na pasku na dole jak w Win

xD długa podróż przed
@xiv7: Jak Ci tego brakuje to używaj skrótów, okna minimalizuje się skrótem cmd+m, chowanie cmd+h

Imo najważniejsza rzecz jaką trzeba pamiętać, to że Windows jest zrobiony z myślą o obsłudze wielu okien na jednym ekranie, a macOS z myślą o wirtualnych pulpitach, także organizuj sobie przestrzeń roboczą tak żeby mieć na jednym pulpicie komunikatory, na drugim przeglądarkę, na trzecim rzeczy do pracy, na czwartym spotify, i tak dalej. Przełączanie się pomiędzy