Wpis z mikrobloga

Która gra typu cRpg was wciągnęła, albo inaczej, od jakiej gry zaczynaliście przygadę z cRpg? Chętnie zacząłbym coś z tego gatunku ale boje się, że próg wejścia będzie za wysoki i się szybko zniechęcę, nie wiem czy dla laika lepsze będzie fantasy typu BG czy postapo(fallout, wasteland). Mam wiele klasycznych i nowszych gier typu cRpg jednak zawsze odstrasza mnie ilość mechanik, buildów, i ogrom tego wszystkiego, co polecacie dla nowicjusza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pillarsofeternity #baldursgate #torment #fallout #wasteland2 #wasteland3 #divinityoriginalsin2 #crpg #gry #gryfabularne
  • 22
@Falcon17: zaczynalem od divinity original sin 2, jestem tragiczny w takie gierki, nigdy w nie nie gralem, do divinity podchodzilem z 3 razy i musze podejsc i 4 bo skasowalem save po formacie za to original sin 1 mnie strasznie odepchnelo dlatego nawet nie podchodze do tych starszych "klasykow" a baldurs gate 3 przechodze juz 3 raz
  • 0
@SZESCIOPAK_HARNASIA no właśnie też chodzi o ciekawą fabułę i questy, słyszałem że Baldurs Gate 3 jest spoko ale narazie wolę się zabrać za coś co już mam:) no Divinity przemawia pod tym względem, że jest nowe w stosunku do klasycznych odsłon BG czy innych starszych gier i nie jest archaiczne:)
@Falcon17 seria Might and Magic, pierwsza była 7, a potem 8, 9 i 6. Następnie Planescape Torment, Fallouty 1 i 2, Morrowind, Neverwinter Nights, Baldury, Divine Divinity, niekoniecznie w tej kolejności, ale Might and Magic 7 to mój pierwszy RPG. Polecam dla nowicjusza tylko że jest turbo archaiczne jak na dzisiejsze czasy, 1997 rok wydania.
@Falcon17 divinity os2 i teraz bg3 obie gry 10/10 dla mnie. W pillarsy grałem ale jakoś mnie nie zachwyciła historia. Baldursy stare czy planetscape torment po prostu są za stare jak na te czasy… po parunastu godzinach wysiadałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fallouty 1,2 ogrywalem pare razy i były swietne.. ale 10 lat temu. Niedawno probowałem ponownie to wyszło że gry z tamtego okresu już po prostu tak
@Falcon17: z tych w tagach to chyba Divinity2:OS najlepiej podejdzie, bo nie trzyma się sztywno konelwencji dnd, więc masz kilka akcji na turę.
Moze być jeszcze Baldurs Gate 3- Baldurek definitywnie najlepsza gra ostatniego czasu, chwilę się przyzwyczaisz do mechanik i jazda- wszystko co sobie wyobrazisz, jest do zrobienia.
@Falcon17: Zacznij od baldura 3, serio dnd 5ed jest prosta do wejscia, gra jest genialna i jak sie tobie spodoba to wtedy zobacz inne starsze gry z gatunku
  • 0
@Zorak zacząłbym tylko szkoda mi kasy na grę co do której nie jestem pewien:) jak uda mi się jakąś przejść od początku do końca to myślę, że kiedyś kupię bg3
@Falcon17 Jak chcesz ciekawą przygodę z walką to Baldur’s Gate albo Pilars of Eternity, jak chcesz naparzanke to Icewind Dale, jak chcesz walki turowe to Original Sin 2, a jak chcesz ciekawą fabułę z opcjonalną walką to Planescape Torment. Dodam jeszcze na koniec Arcanum - to jedna z ciekawszych gier niestety grafika i system walki ja położyły totalnie.