Wpis z mikrobloga

Która gra typu cRpg was wciągnęła, albo inaczej, od jakiej gry zaczynaliście przygadę z cRpg? Chętnie zacząłbym coś z tego gatunku ale boje się, że próg wejścia będzie za wysoki i się szybko zniechęcę, nie wiem czy dla laika lepsze będzie fantasy typu BG czy postapo(fallout, wasteland). Mam wiele klasycznych i nowszych gier typu cRpg jednak zawsze odstrasza mnie ilość mechanik, buildów, i ogrom tego wszystkiego, co polecacie dla nowicjusza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pillarsofeternity #baldursgate #torment #fallout #wasteland2 #wasteland3 #divinityoriginalsin2 #crpg #gry #gryfabularne
  • 22
  • Odpowiedz
@Falcon17 również polecam Wasteland 3 - fajny klimat, fabuła, dużo niezłych żartów czy Easter eggów I naprawdę dobra ścieżka dzwiekowa. Od tego polubiłem cRpgi. Poza wymienionymi oczywiście DOS2 czy BG3. Swoja droga polecam DOS2 w coopie zagrać. Mega zabawa tylko trzeba się naszykować na bardzo wolną rozgrywkę
  • Odpowiedz
@Falcon17: Jeśli chodzi o rzut izometryczny, to zaczynałem od grania w Baldurs Gate 2 i Planescape: Torment (w Tormencie jest niezwykle dużo czytania). Z nowszych produkcji bardzo mi się podobały Pathfinder: Kingmaker, Pathfinder: Wrath of the Righteous i Tyranny. W Pillars of Eternity zagrałem koło 30 godzin, ale w pewnym momencie odrzuciła mnie bardzo duża ilość kompletnie niepotrzebnej walki.

Gdybym miał polecić jedną grę, to myślę, że byłby to Pathfinder: Wrath
  • Odpowiedz