Wpis z mikrobloga

Moja ciotka pracuje z kobieta z Ukrainy, ktora jest w Polsce juz dobre 5-6 lat. Wczoraj sie z nimi przypadkiem spotkalem i rozmawialismy na rozne tematy. Co mnie mocno zaskoczylo to socjal jaki dostaje samotna matka z Ukrainy w Polsce. Ta Ukrainka mowila, ze jakis czas temu przyjechala babka z 2 dzieci z Ukrainy i dostala tak:

1) Darmowe lokum
2) Darmowy zlobek i przedszkole
3) Jakas zlota karte na ktorej ma 3x2000zl do wydania na zakupy
4) Co miesiac dostaje 1000zl zapomogi od gminy
5) 2x 500+ na dzieciaki

Czy ktos moze potwierdzic, ze slyszal o takich benefitach dla Ukrainek? Ja rozumiem, ze pomagamy ze zlobkiem i przedszkolem. Nawet to darmowe lokum na poczatek, ale potem taka osoba powinna normalnie pracowac i miec takie same socjale jak polacy. Faworyzowanie tych drugich spowoduje tylko niechec spoleczenstwa do pomocy uchodzcom.

#ukraina
#polska
#socjalizm
  • 36
Ruscy i Ukraincy to nie sa nasi przyjaciele. Jednych i drugich trzeba trzymac z dala od siebie. Widac wlasnie teraz jak sie nam ladnie odplacaja za wszystko co dla nich do tej pory polacy zrobili


@c_t_bolton: Rosjanie nam się odpłacają?

W dodatku mam rozumieć że ten bajt wymyśliłeś aby znienawidzonym ukraińcom dokopać. Jest słaby bardzo słaby. Musisz się postarać.
@c_t_bolton: No to ładnie macie w tych katowicach że publiczne żłobki są płatne XD Co nie zmianie faktu że w tym pdfie który załączyłeś jest informacja o zwolnieniu z opłat które dotyczą każdego nie tylko Ukrainców więc odpowiedziałeś chyba na swoje pytanie sam.
@mpetrumnigrum: To chyba jasne, ze chodzi o Ukraincow, ale z kim ja dyskutuje. Kazda krytyke w stosunku do nich widzicie jako trolowanie ruskich. A mnie chodzi tylko o to, zeby Polacy w Polsce nie byli traktowani gorzej od uchodzcow z Ukrainy. Sam im na poczatku wojny pomagalem, ale jak chca w Polsce mieszkac to po pierwsze niech to bedzie na rownych zasadach dla wszystkich. A jak chca wiecej to na pewno
To chyba jasne, ze chodzi o Ukraincow, ale z kim ja dyskutuje. Kazda krytyke w stosunku do nich widzicie jako trolowanie ruskich. A mnie chodzi tylko o to, zeby Polacy w Polsce nie byli traktowani gorzej od uchodzcow z Ukrainy. Sam im na poczatku wojny pomagalem, ale jak chca w Polsce mieszkac to po pierwsze niech to bedzie na rownych zasadach dla wszystkich. A jak chca wiecej to na pewno ich bracia