Wpis z mikrobloga

Moja ciotka pracuje z kobieta z Ukrainy, ktora jest w Polsce juz dobre 5-6 lat. Wczoraj sie z nimi przypadkiem spotkalem i rozmawialismy na rozne tematy. Co mnie mocno zaskoczylo to socjal jaki dostaje samotna matka z Ukrainy w Polsce. Ta Ukrainka mowila, ze jakis czas temu przyjechala babka z 2 dzieci z Ukrainy i dostala tak:

1) Darmowe lokum
2) Darmowy zlobek i przedszkole
3) Jakas zlota karte na ktorej ma 3x2000zl do wydania na zakupy
4) Co miesiac dostaje 1000zl zapomogi od gminy
5) 2x 500+ na dzieciaki

Czy ktos moze potwierdzic, ze slyszal o takich benefitach dla Ukrainek? Ja rozumiem, ze pomagamy ze zlobkiem i przedszkolem. Nawet to darmowe lokum na poczatek, ale potem taka osoba powinna normalnie pracowac i miec takie same socjale jak polacy. Faworyzowanie tych drugich spowoduje tylko niechec spoleczenstwa do pomocy uchodzcom.

#ukraina
#polska
#socjalizm
  • 36
  • Odpowiedz
  • 0
@wojtek-m: Jaka jest roznica pomiedzy samotnym rodzicem polakiem, a takim z Ukrainy? Czy samotny rodzic polak moze liczyc na darmowe lokum, darmowy zlobek i przedszkole? I jeszcze dodatki liczone w tysiacach zlotych?
  • Odpowiedz
@c_t_bolton a byłeś ostatnio w sklepie? Ja dwójkę dzieci ubieram za średnio 500 złotych na miesiąc a mam starsze ciuchy w domu. Jakbym miał wszystko rzucić i wyjechać bez niczego to te 3 x2000 to by starczyło na chwilę. Bo jeszcze zabawki, kosmetyki do dzieci, proszki, leki.
  • Odpowiedz
@c_t_bolton:

Chyba jakaś biedna gmina

u mnie dają tak:
1) Darmowe lokum (Minimum 30m2 na osobę, standard wykończenia minimum ikea+)
2) Darmowy zlobek i przedszkole (żłobek i przedszkole prywatne z pakietem prywatnej opieki medycznej i rozszerzonym ubezpieczeniem. To ważne bo to ludzie z traumami więc musza mieć darmowy dostęp do dobrych lekarzy i psychologów.)
3) Diamentowa karta 3x15000zł. Do wydania w 3 różnych grupach sklepów. spożywka, rtv i agd i sklepy
  • Odpowiedz
Czy samotny rodzic polak moze liczyc na darmowe lokum, darmowy zlobek i przedszkole?


@c_t_bolton: Ile ty masz lat że takie pytania zadajesz ? Wpisz sobie w google co to jest miejski żłobek czy przedszkole albo socjalne mieszkanie komu to przysługuje i jakie warunki trzeba spełniać.
  • Odpowiedz
@c_t_bolton Pytanie retoryczne? Jeśli to wszystko prawda, to na pewno. Inna sprawa, że jest dużo polek, które robi sobie dzidziusia, "sprawia" go sobie i rzuca partnera!(poważnie) Więc też mają jakieś sposoby na zdobycie gotówki. Niby prawnie jest to niekorzystne, ale polacy są zwykle urodzonymi "kombinatorami" i teoria sobie a praktyka sobie. Tym bardziej matki Ukrainki, które mogą jeszcze dostawać coś ekstra.
  • Odpowiedz
  • 0
@noopek2: Mieszkanie socjalne nie jest darmowe. Jest bardzo tanie, ale nie darmowe. No i nie wiem czy wiesz, ale zeby dostac takie mieszkanie jak juz sie spelnia warunki to czasami sie troche czeka. Co do zlobka/przedszkola to pewnie dziala to na zasadzie zwolnien z oplat i jest kryterium dochodowe. Jak samotny rodzic zarabia to raczej nie ma tego za darmo.
  • Odpowiedz
Co do zlobka/przedszkola to pewnie dziala to na zasadzie zwolnien z oplat i jest kryterium dochodowe.


@c_t_bolton:

Ale głupoty piszesz wpisz sobie jak wygląda rekrutacja do żłobka czy przedszkola miejskiego po co miały by być brane pod uwagę dochody xD? Tam są punkty między innymi za to czy samotnie wychowujesz dziecko jak tak to masz za to dodatkowe punkty i masz większe szanse na dostanie się niż normalne pary z dzieckiem.
  • Odpowiedz