Wpis z mikrobloga

#wodanapokladzie (tag do obserwowania/czarnolistowania odbudowy mojej łódki z krzaków)

Miałem nie tagować #wedkarstwo, ale cholera... Jestem z dumny z tego co zaczyna powstawać. Aż się chce na ryby tym płynąć xD.
Jak położyłem cały szkielet (na zdjęciach jest ściągnięty szkielet schowka na wędki) to już oczami wyobraźni zobaczyłem moją wymarzoną łódkę.

Co się zmieniło od ostatniego czasu? Zacznę od dzioba

Zrobiłem cały pokład słoneczny. Jest już oficjalnie skończony. Wnętrza schowków są już oddzielone, schowki porobione. Teraz wystarczy tylko w środku szczeliny powyklejać żywicą i włóknem, potem dać na to podkład i farbę. No i deski muszę jeszcze zabezpieczyć jak widać. Potem wystarczy wszystko przykręcić, ż+w na boki aby przytwierdzić do burt na stałe. Aa i bym zapomniał, odprowadzanie wody ze schowków (tak aby nie wpadała do nich woda). Zostawiłem specjalnie więcej miejsca aby w tych deskach na których opierać się będą klapy schowków wyfrezować rowki. Rowki będą odprowadzały wodę na pokład małymi dziurkami. Z pokładu całość grawitacyjnie będzie spływać na pokład, a z do tego pochyłego schowka w którym będą dziurki odprowadzające pod pokład gdzie już tę wodę można będzie odpompować pompą zenzową lub grawitacyjnie korkiem. Jak już wszystko będzie przyklejone żywicą to dam na to dywan (sztuczna trawa, bo tańsza), obije klapy i dorzucę siedzisko castingowe.
Tyle.

Z przodu przed pokładem słonecznym jestem w trakcie robienia dziobu (będzie tam schowek). Tak aby w przyszłości dorzucić tam akumulator dodatkowy połączony z tylym (200ah), ale też móc do czegoś przykręcić silnik dziobowy.

Idąc dalej do tyłu po lewej stronie będzie schowek na wędki (nie ma szkieletu). Chciałem żeby mieściły się 2.4m jednoskłady, ale się nie udało ;(.

No i przechodzimy do tyłu.

Lewy/prawy (tam gdzie rurka do elektryki) schowek będą akumulatory do echosondy i silnika. Środkowy schowek pochyły będzie na pompę, z niego będą wychodzić (otwory okrągłe) elektryka do silnika, linia paliwowa, kabel do przetwornika echo. W trzecim schowku będzie zbiornik na paliwo, ja nie korzystam z spaliny, więc będę do niego wrzucać pierdoły.

Zastanawiałem się czy przeciwnej do schowka na wędki burty nie wyprostować i nie dać tam kabli do echo, cupholdera na monsterka i paru innych pierdół. Miejsca za dużo nie tracę, a byłoby wygodniej.

Więcej zdjęć w komentarzu.

Kolejny raz będę wołać chyba jak już będzie położony laminat.
MateMizu - #wodanapokladzie (tag do obserwowania/czarnolistowania odbudowy mojej łódk...

źródło: 1000003581

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
I tu całość w takim trochę jeszcze #!$%@? xD. Wszelkie niedociągnięcia, szparki, szczeliny będą pokrywane włóknem i żywicą.
A płyty i boczki dywanem. Dlatego chociaż ładnie to jeszcze nie wygląda to będzie ok xD.

Tak na marginesie, ciekaw jestem ile razy coś źle wymierzyłem i ile wkrętów wystaje z drugiej strony xDD.
MateMizu - I tu całość w takim trochę jeszcze #!$%@? xD. Wszelkie niedociągnięcia, sz...

źródło: 1000003586

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@kimikini: To jest sztuka, łączę brutalny klasycyzm i modernizm. Całość przyprawiona jest odrobinką fikcji literackiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli jak najtaniej, ale za to robię jak u obcego.
  • Odpowiedz
  • 0
@gawronfly:

To będzie pływało?


Nie wiem xD. I tu mówię serio... Taki jest plan, staram się zrobić to jak najlżejsze. Zanurzenie nie powinno być wysokie aż tak, ale nie liczyłem nic. To jest 440 na 180 romana, więc raczej o stabilność się nie martwię. Niestety ta łódka była świadkiem wejścia polski do UE więc sama w sobie chociaż pancerna to dużo waży.

ile to coś waży?


Nie wiem, sama łódka przed
  • Odpowiedz