Wpis z mikrobloga

Załączony slajd przedstawia „Fazy finansowania startupu” wg dwóch członków zarządu oraz dwóch dyrektorów Assay Group. Na osi X mamy czas, a na osi Y mamy przychody spółki.
Jak wiadomo na początku firma ma zerowe przychody, to wszyscy wiedzą. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poziom przychodów firmy w okresie pre-seed i seed zaczyna SPADAĆ i staje się ujemny!
To dopiero innowacyjna wiedza Assay Group!

Jeśli zastanawiacie się dlaczego Assay Group ma problemy z prowadzenie biznesu, to chyba już wiecie dlaczego…

#assay #assaygroup #finanse #gielda #inwestycje #knf #uokik #afera
virgola - Załączony slajd przedstawia „Fazy finansowania startupu” wg dwóch członków ...

źródło: Mniej niż zero

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@virgola: Ale to w sumie tak jest w klasycznych startupach które idą w finansowanie przez różnego rodzaju fundusze - na początku się nie zarabia i jedzie na stratach i kasie z funduszy, czasem tak się jedzie nawet do rundy A czy B.

Celem takich startupów nie jest zarabianie pieniędzy w sensie operacyjnym tylko zwiększanie swojej wartości żeby potem sprzedać się z zyskiem.
  • Odpowiedz
@virgola: nie widziałem u nas tego typu statystyk, ciekawe jaka jest średnia przeżywalność obecnie? Nie mam na myśli Assaya, bo tutaj wystarczy poodwiedzać strony internetowe tych spółek portfelowych, by ocenić co jeszcze żyje :}

Znalazłem taki raporcik o UK z 2019, czyli sprzed pandemii ... akurat jak nasze orły/sokoły biznesu rozczapirzały swoje szpony ;}
https://www.nimblefins.co.uk/uk-startup-statistics-top-industries-and-regions

Są dostępne też na kilku stronach, trochę bardziej zabagnione statystyki świeższe, najlepiej chyba zebrano to tutaj:
  • Odpowiedz
  • 1
@Savicky: Fajne dane. Nie wiem, jakie są naszym podwórku. Jednak poziom dofinansowań ze wszelkiej maści programów mam wrażenie, że zmniejsza tę skuteczność...
  • Odpowiedz