Wpis z mikrobloga

Jakbyście z wymienionych mieli wybierać takie nietuzinkowe miejskie wozidełko (beznyna), to:
(bez Mini czy 500, za dużo tego :P)
#motoryzacja

mieszczuch z pazurem dla Mirabelki

  • AR Mito 35.4% (17)
  • Citroen DS3 33.3% (16)
  • Opel Adam 16.7% (8)
  • Audi A1 (na upartego) 14.6% (7)

Oddanych głosów: 48

  • 14
@ewataewa:

Z listy Mito, bez listy Suzuki Swift Sport. Najlepiej ten ostatni wypust, 1.4 turbo, bez hybrydy, 140 koni, ale poprzedni wolnossący tez może być.

Audi A1 nadaje się co najwyżej na kwietnik, a nie na samochód do jeżdżenia. No chyba że ktoś lubi, jak go zęby bolą.
Z listy Mito


@kasztan00: Mito nie dość że mi się podoba (sąsiadka miała ładną w takim kremowym kolorze), to chyba części tanie, bo to bliźniak Punto, racja?

@pilot1123: tylko że tam te silniki THP (?), pamiętam jak na forum 207 na nie narzekali :)
@ewataewa:

Tak, mechanicznie jest zbliżona do Grande Punto i Corsy D, czy tam E, więc części są tanie, a serwisowanie proste.

Najlepsze silniki to 1.4 turbo 120 i 155 KM. Oba bez multiaira. Inne 1.4 mają multiaira, który w sumie nie jest zły, ale jeśli wymaga naprawy, to trzeba trochę cebuli na stół wyłożyć. Nie wiem ile obecnie toto kosztuje, bo dawno do czynienia nie miałem z tym ustrojstwem, ale ok.
nietuzinkowe miejskie wozidełko

Audi A1


@ewataewa: z takich bardziej szalonych to trzeba było dorzucić jeszcze Skodę Fabię i Dacię Sandero.
A tak bardziej serio: budżet, roczniki, wymagania?
z takich bardziej szalonych to trzeba było dorzucić jeszcze Skodę Fabię


@bidzej: :D Audi tak na dokładkę, bo dużo ich nie jeździ, ale w ogóle mi się nie podoba :P

Koło 30 pewnie (bardziej do 30) więc na pewno poniżej 2015, małe, ładne, bezynowe, bez fajerwerków osiągowych (90km 207 i 80km corsa mi starczały). W miarę tanie w utrzymaniu, dlatego (mimo stereotypów) celowałam w Mito :) Z tyłu ktoś sporadycznie. Żeby
Pobierz ewataewa - >z takich bardziej szalonych to trzeba było dorzucić jeszcze Skodę Fabię

...
źródło: Zrzut ekranu 2023-09-18 144954-horz
@ewataewa: DS3 wygląda ciekawie, ale jeśli jeździ tak jak C3 (czyli źle), to można sobie spokojnie darować.
Szedłbym w jakiegoś Swifta albo właśnie MiTo. Ewentualnie C4 Cactus, ale to chyba nie w tych pieniądzach.
@bidzej a wcale bym nie powiedział żeby DS3 jeździło źle. Żona miała przez pare lat i była zadowolona.
Nigdy nie jeździłem tak małym autem wiec mi przeszkadzał mały rozstaw osi na nierównościach etc . Ale w zakrętach to jechało spoko. Po autostradzie 140 tez bez problemu jechało i nie latało po całej drodze
@ewataewa