Wpis z mikrobloga

  • 0
@Mezomorfix a OFE też nie miałeś realnie kasy tylko obietnice państwa. Btem widziałeś jakąkolwiek firmę, która trzyma pieniądze na koncie zamiast nimi obracać? Czy jednak wiesz czym się różni np. zapis na koncie w księgowości od fizycznej gotówki? #!$%@? od rozrzutnosci Pisiorow w tym zakresie, ale trzymanie pieniędzy na koncie to najgorsze co by mogli zrobić.
  • Odpowiedz
@ogkush: przyjacielu, patrząc na listę afer pisu, jak niektóre sprawy są liczone, to jestem pewny że o połowie nawet nie wiesz o co chodzi. Afer PO nie było może jeszcze z 5, jakbyś wpisywał licząc ta samą miarą, otrzymałbyś minimum taką samą liczbę, z jeszcze poważniejszymi jeśli chodzi o zdradę stanu. Zorientuj się może troszkę lepiej.
  • Odpowiedz
@Anakee: Tak tak, likwidacja OFE to był super ruch. Dla tego nie zrobili tego po dojściu do władzy w 2007-08 roku, maks w 2009 tylko PRZYPADKIEM akurat jak dobiliśmy do konstytucyjnego limitu długu.

Malowidło powiązane, prawie wszystkie obligacje OFE zostały umorzone natychmiast po przejęciu przez ZUS.
CowiekDebil - @Anakee: Tak tak, likwidacja OFE to był super ruch. Dla tego nie zrobil...

źródło: m26712959,DLUG

Pobierz
  • Odpowiedz
Tak tak, likwidacja OFE to był super ruch.


@CowiekDebil: jaki lubisz płacić 4% prowizji za to, że ktoś w twoim imieniu kupi obligacje skarbowe to spoko :) to była żyła złota :)
  • Odpowiedz
@Ataxia: jeszcze afera hazardowa, amber gold, podwyższenie wieku emerytalnego i pewnie jeszcze kilka(naście) afer jak Sawickiej itd - nadal oczywiście mało w porównaniu z tym co się działo przez ostatnie 8 lat ;)

W ogóle liczba afer które tworzy każdy kolejny rząd rząd rośnie w 21 wieku w zastraszającym tempie (zaczynając od SLD, poprzez PO, teraz PiS). Może dlatego ludzie boją się zmieniać władzy :D
  • Odpowiedz
@d_garm

@Krupier ppk to lokata, nic więcej. Oddajesz swoje pieniądze w ręce państwa, żeby mogło sobie dysponować dodatkowa kasa, a inflacja zżera ci i tak cały obiecany zysk. A hajsu nie dostajesz od państwa, tylko dalej od pracodawcy. Typowe działanie PiS, jakbyś miał po prostu obniżyć sobie pensje to w życiu byś się na to nie zgodził i sam poszukał bardziej opłacalne formy inwestycji, ale sprytnie rozdzielili znowu na cześć
  • Odpowiedz
@Anakee mnie zastanawia jedno: dlaczego najgrubsza afera za czasów PO jest totalnie olewana? Domyślam się, że politycy z PiSu tez byli tam nieźle umoczeni. Afera o której mówię, to niewypłacalność podwykonawcom przy budowie dróg i autostrad przed euro 2012. Do tego można śmiało dodać stadiony, choćby narodowy za 2 miliardy. Ręka rękę myje, jak PiS przegra to wiem jedno: żaden polityk* nie poniesie odpowiedzialność karnej za przekręty (*mam na myśli polityka
  • Odpowiedz
dlaczego najgrubsza afera za czasów PO jest totalnie olewana? Domyślam się, że politycy z PiSu tez byli tam nieźle umoczeni. Afera o której mówię, to niewypłacalność podwykonawcom przy budowie dróg i autostrad przed euro 2012.


@uriel_ck: nie wiem, nikt tego nie grzał, nikt nikogo nie chciał rozliczać.
  • Odpowiedz
@Znam_sie_123: dawaj chociaż jedną aferę PO która wpływała na demokratyczność Polski. Coś w rodzaju podsłuchiwania opozycji, zmian w sądownictwie, przejęcia mediów, czy analogiczną listę do tej:
https://wiesci24.pl/2022/03/11/lista-marnotrastwa-pis-przerazajace-ile-miliardow-z-naszych-podatkow-zmarnowala-ta-partia/

Czy takich typu handlowanie wizami, sprowadzaniem tysięcy migrantów w tym terrorystów, minister finansów zarabiający lepiej niż szef amerykańskiego banku centralnego, ujawnianie tajemnic lekarskich czy nawet ostatnio wojskowych (!) obsadzanie spółek skarbu państwa osobami bez kompetencji, wprowadzenie katotalibanu, rekonstrukcja komunizmu, minister sprawiedliwości prokuratorem generalnym,
  • Odpowiedz
Już dobrze nie pamiętam, ale nie było jakiejś krzywej akcji np. z PKP energetyka co PO kombinowało? Minister cyfryzacji stary dziad co jednak współpracował ale się nie cieszył?

Wiadomo, że platformie z pisem ciężko konkurować w sprawie przekrętów i afer, ale sprowadzanie tego do ośmiorniczek i zegarka jest śmieszne, a może wręcz niepoważne.
  • Odpowiedz
@Ataxia: przypomnisz mi kto podpisał doktrynę obrony na Wiśle? Kto zlikwidował brygady m.in artylerii?Ani PIS nie jest dobry dla Polski ani KO . Każdy chce dorwać się do koryta
  • Odpowiedz
  • 0
@Ataxia Tylko właściwie po co jest to subkonto w ZUS? Nie da się tego wypłacić jednorazowo, jest tylko "dodatkiem" do emerytury, który nic nie zmienia bo pieniądze są poprostu przełożone z głównego konta na subkonto.
Po 3latach od pierwszej wypłaty emerytury środki przestają być dziedziczne! Czyli umrze matka w wieku 64lata i dostajesz zero, tak samo jakby subkonta nie było.
Nie był to rabunek miliardów, ale na 100% oszustwo pod przymusem,
  • Odpowiedz