Wpis z mikrobloga

@Ataxia taaa, jasne; ośmiorniczki i zegarek to był listek miętowy, jak u Monthy Pythona; PO to żadna aletrnatywa, a takie samo barachło, to są takie same partie wodzowskie, PO bez Tuska nie istnieje, tak, PiS bez Kaczora; te same metody propagandy; pamiętam jak PiS robił w 2015 ruch kontroli wy borów, co robi teraz PO? Żyjecie jałowym sporem, bo oni niczym się nie różnią, to jest stara Solidarność, w dwóch odmianach. W
@SirSherwood: OFE ciężko porównać tak jeden do jeden z ppk, ponieważ z tego co kojarzę mogłaś sobie przenieść tam dowolną część twoich środków emerytalnych, a nie tylko jakieś minimalne procenty, gdzie cały czas Twoja emeryturę obsługuje ZUS. Jest to natomiast bliźniaczo podobne w samej naturze, gdzie te pieniądze tak czy siak zostaną zdefraudowane.
W tej chwili nie czuje się merytorycznie przygotowany aby dyskutować na te tematy wchodząc w bezpośrednie szczegóły, ale
twoim sposobie narracji, którzy dziwnym trafem zrównuje pis z platformą (na ogromną korzyść pisu).


@Kryspin013: Żeby wyjaśnić tę kwestię mogę przyznać, że PiS w tworzeniu i kreacji afer jest dużo gorszy od platformy, która miała ich zdecydowanie mniej. Nie wiem dlaczego odniosłeś takie wrażenie, że PiS w moich słowach wychodzi jakos na korzyść, bo nie miałem takiego celu. Moim celem jest jedynie pokazanie, że zarówno PiS jak i PO jak i
@SirSherwood

Nawet gdyby OFE to była kradzież (a nie jest jak ludzie pisali) to sorka ale wytykanie OFE przy egzystencji PPK które jest dosłownym rabunkiem jest xD


Co? PPK przy OFE to bardzo dobry program, w którym w końcu faktycznie środki są twoją własnością i możesz nimi w zasadzie dowolnie dysponować.
@Krupier ppk to lokata, nic więcej. Oddajesz swoje pieniądze w ręce państwa, żeby mogło sobie dysponować dodatkowa kasa, a inflacja zżera ci i tak cały obiecany zysk. A hajsu nie dostajesz od państwa, tylko dalej od pracodawcy. Typowe działanie PiS, jakbyś miał po prostu obniżyć sobie pensje to w życiu byś się na to nie zgodził i sam poszukał bardziej opłacalne formy inwestycji, ale sprytnie rozdzielili znowu na cześć pracownika i pracodawcy.