Wpis z mikrobloga

Kolega mi mówił, żeby walił studia, i jechał z nim do holandi, pokazuje mi ofertę 350-400 euro na tyg , ale 100 euro zakwaterowanie 33 ubezpieczenie, tam się tak zarabia przy prostych pracach fizycznych, czy są lepsze ofertt? #pracbaza
  • 12
@oficjalniemartwa: W jakiej agencji niby za darmo mieszkanie? Jak lepsza agencja to już wymagają samochodu.

@mewten Te agencje w NL to złodziejstwo, ściągają tam więcej ludzi niż potrzeba, a później nie ma pracy ludzie siedzą na pokoju i pracują tylko na zakwaterowanie i jedzenie nic nie odkładając.
Jak masz farta to i można trafić na dużo godzin, 6 dni w tyg pracy, tak kolega miał tygodniówki po 550 euro.
@Archaniol_bo_rzyga_bryje: lubię bardzo, ale nawet w akademiku, życie jest dla mnie za drogie, a nie jestem w stanie się tam uczyć i pracować tyle, żeby na wszystko zarobić, przy 600 zł za akademik, myślę o dziekance, dodam, że mam dług 1500 zł, czyli z przyszłej, wypłaty z mojej wakacyjnej pracy zostanie mi 2500 zł na studia
@oficjalniemartwa: problem w tym, że średnio mnie stać, idę teraz na 4 rok, mógłbym złożyć wniosek o stypendium socjalne, ale gdybym rok czasu tam zarobił, pracując po 10 godzin, mógłbym wrócić na studia niczym się nie martwiąc