Wpis z mikrobloga

#malujzwykopem #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta #malowanie

Mirki pomocy moi rodzice chcą odmalować pokój seniorki rodu. Problem w tym,że seniorka paczkę popularnych bez filtra to do śniadania ciśnie. Rodzice pomalowali sufit 2 razy na biało i za każdym razem wybija nikotyna. Znalazłem informacje o farbie do plam i zabrudzeń ale Pan w Obi powiedział im,że taką farbę używa się tylko punktowo a nie na cały sufit. Co można zrobić z tym fantem? Fachmajster z obi polecił najlepiej skuć sufit () , padł pomysł na kasetony ale czy klej nie wybije na tej nikotynie? Pomocy, rodzice dostają cholery a ja nie mogę im pomóc bo mieszkam za granicą.
  • 12
@Gasikfps: malowałem całościowo sufit po zakopceniu kominkiem farbą na plamy i nie było problemu. Wystarczy jedna warstwa i potem normalne malowanie. Kucie tynku to jakiś chory pomysł.
Co można zrobić z tym fantem?


@Gasikfps: musisz to zmyć mydłem malarskim... najwygodniej płaskim mopem, często zmieniając kubeł z wodą i mydłem. Całe ściany, najlepiej dwa razy. Dopiero potem pomalować minimum 2x.
jest to jakiś pomysł, tylko oni dali wcześniej unigrunt i pomalowali już sufit 2 razy i wybijało. To takie mycie teraz cokolwiek da?


@Gasikfps: mogli smarować unigruntem, ale osad z nikotyny jest potwornie tłusty, więc nie przepuścił gruntu tam gdzie było najbardziej zasyfione. Przebijanie brązowego koloru to potwierdza. Ciepła woda, mydło malarskie i mop płaski na kiju. Współczuję, bo jest to śmierdząca robota, człowiek przechodzi smrodem tego smaru na wylot. Ale
@Gasikfps: nic się nie dzieje. 2 lata temu było malowane. Niedawno byłem u tej osoby i jest nadal elegancko. Jak już było malowane to żadne mycie nie wchodzi w grę, raz odetnij antyplamówką i lecisz z malowaniem.
@Gasikfps słuchaj, oni w tych marketach znają się jak ja na malowaniu paznokci.

Bierz farbę do plam lub do farbę na zacieki i maluj wałkiem cały sufit i ściany. Nie też tak robiłem jak malowałem palarnie i zawsze po takim zabiegu masz pewność że nowy kolor na ściany i suficie będzie takich jaki chcesz a nie żółty