Wpis z mikrobloga

Za radą paru kolegów z tagu #szosa stałem się szczęśliwym posiadaczem tego zajebiście szybkiego #!$%@? i mam parę pytań jako że to moja pierwsza szosa.

1. Jak często myć rower? Czy powinienem to robić po każdej jeździe? Mam blisko stacje do mycia rowerów, więc mógłbym przepłukać go wodą, ale czy to nie spowoduje zmycie tych jakiś smarów i innych mazi? Np na łańcuchu, przerzutce, kole itp?
2. Czy powienieniem zwalniać jak przejeżdzam przez tory i inne nierówności? Na razie robiłem tak że podnosiłem zadek i zaciskałem zęby, ale wszystko mi tak klamotalo w tym rowerze. Czy nie #!$%@? sobie napędu? Czy #!$%@?ć szosą można tylko po dobrzej nawierzchni a złej mam znacznie zwalniać?
3. Zauważyłem że mam tendencje do zsuwania się z siodełka do przodu. To oznacza że mam coś źle wyregulowane? Siodełko za wysoko?

Dzięki z góry za odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Passer93 - Za radą paru kolegów z tagu #szosa stałem się szczęśliwym posiadaczem tego...
źródło: DSC_1480
  • 4
@Passer93: 1. Łańcuch i tak dobrze raz w tygodniu przetrzeć i nasmarować (w sumie zależy jak często jeździsz). Ze sterów, kół itp. smar nie zejdzie o ile nie użyjesz wody z wysokim ciśnieniem wprost na tamte miejsca. Ja po każdej jeździe nie myłem no bo szosa to nie mtb i po błocie i lasach nie jeździ
2.Szosy są w z reguły bardziej delikatne. Ja potrafiłem rozwalić koło bo szybko przeleciałem przez