Wpis z mikrobloga

Wytłumaczcie mi jedna rzecz. Czy na ludzi to serio działa jak politycy zmieniają stanowisko w jakiejś kwestii o 180 stopni na miesiąc przed wyborami?

Jeśli tak to jestem przerażony. Czy serio ludzie są takimi jełopami, że jak przez lata dane ugrupowanie prowadzi jakaś narrację i działa w jakiś sposób, a potem przed samymi wyborami zaczyna działać odwrotnie to serio się wyborcy na to łapią?

Nagle zmieniła się narracja rządu w kwestii Ukrainy. Nagle są asertywnymi twardzielami, Morawiecki udaje, że najważniejsi są Polacy, że nie wpuści zboża z Ukrainy do Polski.

Nagle Lewica, która najgłośniej ryczała, że trzeba ludzi brać za mordę w covidzie. Namierzać i osądzać "bestie antyszczepionkowe" i wprowadzać sankcje, natychmiastowe lockdowny teraz oburza się, że gdzieś studenci byli przymuszani do szczepień.

Nagle posłowie KO sprawili, że w tajemniczy sposób zniknęły im wszystkie flagi Unijne, Ukraińskie, narracja prounijna ucichła i są wielkimi patriotami z biało czerwonymi serduszkami, którzy własną piersią osłonka Polskę przed imigrantami i oburzają się na aferę wizową.

Jeśli to by nie działało to przecież chyba by tego nie robili.

Ja już nie mówię jakie ja mam stanowiska w tych kwestiach, ale samo to, że ktoś zmienia wieloletnią narrację o 180 stopni na miesiąc przed wyborami i ktoś to kupuje jest dla mnie nie do pomyślenia.

Jeśli to rzeczywiście chociaż w małym stopniu działa to ludzie są takimi jelopami, że odechciewa się żyć na świecie.

#polityka #wybory #socjologia #media #tvpiscodzienny #tvn #bekazpisu #bekazlewactwa #bekazpodludzi
  • 5
Nagle posłowie KO sprawili, że w tajemniczy sposób zniknęły im wszystkie flagi Unijne, Ukraińskie, narracja prounijna ucichła i są wielkimi patriotami z biało czerwonymi serduszkami, którzy własną piersią osłonka Polskę przed imigrantami i oburzają się na aferę wizową.


@Ynfluencer: A wiesz, że jest różnica między oszukanymi imigrantami, wśród których są matki z dziećmi, a grupami mających związki z organizacjami terrorystycznymi? Wiem, że do ograniczonych jaźni mogą te różnice nie docierać, ale
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ynfluencer tak, politycy to robią, bo ludzie mają pamięć złotej rybki, kierują się emocjami i plemienną logiką.
Nie dotyczy to wszystkich, ale niestety sporej grupy wyborców.
Dwie największe partie polityczne już nawet nie udają, że chodź im o coś innego niż tylko dorwanie się do władzy, żeby tylko tamci nie rządzili. Twardy elektorat to łyka, czego przykład masz powyżej. Nieważne jakie fikoly zrobią politycy i tak będą mieli zabetonowanych obrońców.
@stjimmy: To, że nagle jest aura patriotyczna i to jest komiczne, bo natychmiast po wyborach będzie aura "proeuropejska", że najważniejsza jest integracja w Europie, czyli(nazywając rzeczy po imieniu) sama UE, w którą powinniśmy być zapatrzeni i bezrefleksyjnie naśladować, i która stoczyła Europę do roli skansenu gospodarczego, technologicznego i kulturowego. I to mnie śmieszy. Kompletna zmiana kreacji na taką, żeby uderzyć w czuły punkt Polaków i chwilowo pójść w odwrotnym kierunku niż