Wpis z mikrobloga

Czy są dożylne leki przeciwwymiotne i gdzie mogłabym je dostać? Brałam aviomarin, ale jak coś wypije to to mnie mdli i nic to nie da. Na SOR mnie nie przyjmą, a nocna pomoc lekarska jest od 18. Nie mogę nic jeść, nic pić, mdli mnie od wczoraj, nie wytrzymam dłużej. #zalesie #medycyna #pytanie
  • 17
@tesknilam_ nie ma praktyki przyjmowania dozylnych leków ambulatoryjnie ani zapewne nie ma potrzeby podawania domięśniowo skoro nie podali w sor.

Aviomarin nie pomoże na nasilone nudności jeśli to zatrucie a nie problem laryngologiczny.

Jest ondansetron tabl. rozpadające się w jamie ustnej - na receptę. W sobotę npl działa całą dobę.
Ewentualnie skoro jest to tak nasilone pokuszą się o podanie domięśniowe (aczkolwiek na same nudności się tego raczej nie praktykuje).
@420_3 nie pieprz głupot. Próba palenia czegokolwiek tylko spowoduje dalsze odruchy wymiotne i skurcze w okolicach brzucha. To ma tylko działanie narkotyczne, a dopisywanie sobie teorii o leczeniu covidu czy raka to sami sobie dopisujecie.
@kureci_paratko po co rozpowiadasz szurskie antynaukowe bzdury?

link

THC odpowiada za działanie psychostymulujące. Reguluje układ immunologiczny – działa immunosupresyjnie, wykazuje także działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudzające i przeciwwymiotne. Pobudza apetyt oraz obniża ciśnienie śródgałkowe oka. Z kolei CBD nie wykazuje działania psychoaktywnego. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zapobiega nudnościom i wymiotom. Odpowiada za działanie przeciwdrgawkowe i przeciwlękowe.

preparatu aurora dostępny w aptekach nie powinno się palić, najlepiej spożywać lub waporyzować.