Wpis z mikrobloga

#naprawa #motoryzacja #mechanika #opel #astra
Mam problem z drganiami i wibracjami w astrze g 1.6 16v. Wibracje i drgania występują od 0-80 km/h i powyżej 110km. Nawierzchnia zmienia charakterystykę drgań. Wibracje znikają po wrzuceniu na luz. Jak dodam gazu na luzie nawet to znów je czuję. Wyczuć można je na całej budzie, pedalach, lusterkach, wszędzie… na postoju też występują drgania, najgorsze w momencie włączenia wentylatora na drugi bieg. Drgania również są mocniejsze w momencie wytrącania prędkości bez dodawania gazu.

Wymieniono:
- półosie prawa lewa + przeguby nowe,
- 4 poduszki silnika nowe ori,
- tarcze + klocki + piasty z łożyskami przód
- 5 kompletów opon, 2 różne komplety felg, stalówki z zimowkami, prostowane, wyważane 15 razy - dosłownie
- zawias ideał, wahacze, łączniki, drążki kierownicze + końcówki nowe, amorki, sprężyny nowe tył/przod,
- nowa skrzynia + wysprzeglik + komplet sprzęgło,
- świece, cewka, kable wn,
- nowy wydech + złącze elastyczne

Multum innych rzeczy. Po naprawach jest gorzej, niż było. Wibracje + drgania są nie do zniesienia, na zakręcie są najbardziej wyczuwalne. Poddałem się już i chce zmienić samochód, ale to taka moja perełka w idealnym stanie blacharsko, lakierniczym i najbardziej dopasiona.

Jakieś tipy?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MvtxMxntvnv Sprawdź balans kół: Mimo wielu prób wyważania kół, zawsze warto sprawdzić, czy są one nadal w dobrym stanie i równomiernie wyważone. Może być warto poddać je jeszcze jednej kontroli.

Drążki kierownicze: Upewnij się, że drążki kierownicze są odpowiednio zamontowane i nie mają luzów. Mogą one powodować wibracje podczas jazdy.Sprawdź zawieszenie: Mimo że wiele elementów zawieszenia zostało wymienionych, sprawdź, czy nie ma uszkodzeń w innych częściach zawieszenia.

Amortyzatory: Czasami wibracje mogą
  • Odpowiedz
Wibracje znikają po wrzuceniu na luz. Jak dodam gazu na luzie nawet to znów je czuję.


@MvtxMxntvnv:

jezeli podczas jazdy wciskasz sprzeglo i/lub wrzucasz luz i wibracje ustepuja, to znaczy ze to nie jest wina zawieszenia ani wywazenia kol, zapieczonych tloczkow na hamulcach. polosi i innyycz rzeczy ktore sie kreca razem z ruchem pojazdu
Tylko cos, co zaczyna sie na silniku a konczy na skrzyni biegow (czy ta na
  • Odpowiedz
lbo moze zle podlaczyli kable wn do swiec ale to juz absurd.


@WykopanyDzon: w tym silniku nie ma kabli. jest listwa zapłonowa, nie da się jej odwrotnie założyć.
  • Odpowiedz
@MvtxMxntvnv: jak rozłączysz napęd i problem znika no to zostaje Ci skrzynia i ogólnie przeniesienie napędu

edit, mówisz że na luzie jak dodasz gazu to też i jak wentylator się włączy (dmuchawy czy chłodnicy?) może coś masz nieprzykręcone stuka i przenosi? sprawdzałeś sam pod spodem samochód?
głupia osłona termiczna może dodtykać do wydechu i to powodować, albo urwane ucho tłumika końcowego z tyłu który dodyka wtedy do podwozia, zwłaszcza przy
  • Odpowiedz
@r5678 przebadałem cały samochód kilka razy, wymiana skrzyni, półosi itp nic nie dała. Zresztą cała listę wymieniłem w tym samochodzie. Na komputerze zero błędów, obroty są stabilne. Nie mam już pomysłów. Każdy sprawdzał kilka razy, oglądał, testował, jeździł, wymieniał i tyle z tego wynikło, że nic to nie dało. Wczoraj wymieniłem poduszkę na podłużnicy pod Aku, wycentrowałem i na postoju już jest o wiele lepiej, ale podczas jazdy to istna tragedia.
  • Odpowiedz
@cacyyy kompletne półosie wymienione z przegubami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Wymieniłem jeszcze prawa poduchę i teraz na postoju jest gorzej, ale podczas jazdy znośniej. Co ciekawe jak się rozgrzeje to mnie wibruje i drga. Nie ogarniam tego.
  • Odpowiedz
@JareczekAuto @WykopanyDzon @r5678 @cacyyy wołam. Mały update. Znalazłem chyba przyczynę drgań na postoju. Ostatnio wymieniłem poduszkę, ale wróciłem na ori stara, tylko ta pod aku wrzuciłem ori, poustawiałem i już buda tak nie drży. Mianowicie dziś zrobiłem trasę Gdańsk-Bydgoszcz i teraz co zauważyłem. Wibracje zaczynają sie w momencie gdy ssanie się skończy, wtedy na postoju mam drgania, przejadę jakieś 20km i te drgania praktycznie są minimalne. Cała trasa
  • Odpowiedz