Wpis z mikrobloga

@jmuhha W Niemczech często nieruchomości są wynajmowane/bez kuchni z wyposażeniem, ponieważ kuchnie są traktowane jako osobne pomieszczenia. To oznacza, że najemcy/sprzedający mogą zabierać ze sobą kuchnię, gdy się przeprowadzają. To inna tradycja niż w niektórych innych krajach.
  • Odpowiedz
@jmuhha: w Niemczech panują zupełnie inne zwyczaje wynajmu. Tam się często podpisuje kontrakty na 10-lat i najemca chce sobie urządzić mieszkanie po swojemu wraz z kuchnią bo chce jak człowiek mieć nowe blaty i szafki, czasami może się dogadać z poprzednim najemcą (jeśli tamten się jeszcze nie wyprowadził) i odkupić meble od niego, jeśli są w dobrym stanie.

Często też przed wyprowadzką na najemcy spoczywa obowiązek odświeżenia mieszkania i wykonania napraw
  • Odpowiedz
@jmuhha Bo jak ktoś się wprowadza to już na dłużej np 10 lat. I często meble nie pasują i potem właściciel ma problemy bo to jest dodatkowa robota. Ja na początku jak przyjechałem to spałem na materacu który dostałem od sąsiada. Na szczęście kuchnie miałem. Ja teraz patrząc na ogłoszenie w Polsce się dziwie ze są meble. Bo nigdy nie wiesz kto spał na poprzednim łóżku albo co trzymał w szafie.
  • Odpowiedz
Dla Niemców zakup nowej kuchni to jest połowa pensji, zwykle zamawiają ją w jakieś Ikei.


@mookie: xDD Tak, w Niemczech kuchnia kosztuje 9k, ze sprzetami pewnie jeszcze co?
  • Odpowiedz